سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان | شرکت آریو سازه گیل
ال اس اف | ال اس اف گیلان | سازه ال اس اف | مجری Lsf | سازه Lsf | ویلا ال اس اف | قیمت ال اس اف | ساختمان ال اس اف

استاندارد های طراحی lsf

در سال ۱۹۳۹ با توجه به تحقیقاتی که در دانشگاه کرنل اتفاق افتاد نخستین استاندارد اولیه با حمایت AISI به ثبت رسید. امروزه به دلیل کیفیت مناسبی که ساخت و انتشار ال اس اف ها وجود دارد همچنین سرعت بالا و مقاومت زیاد آن در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله از ال اس اف در کشورهای همچون انگلستان، امریکا، کانادا، استرالیا، ژاپن و… استفاده می‌شود.

در سال‌های گذشته استفاده از سازه های کم وزن، که پر استفاده‎‌ترین و پر کاربردترین نوع آن‌ها سازه های فولادی LSFاست، رشد داشته و اینطور به نظر می‌آید که این پیشرفت در آینده‌ای بسیار نزدیک سرعت بیش‌تری خواهد گرفت. در ایران و در کل جهان از ال اس اف ها برای ساخت خانه ها و ساختمان های از پیش ساخته شده استفاده می‌گردد.

سازه Lsf گیلان

مخفف سازه ی LSF چیست؟

سازه LSF نوعی سازه فولادی سبک میباشد که مخفف آن Light Steel Frame میباشد.

سازه های LSF مورد تایید متخصصان میباشد که کابرد استفاده از این سازه برای ساختمان هایی با طبقات محدود میباشد.

مراحل نصب سازه ال اس اف به صورت کوتاه:

۱. نصب شالوده

اولین قدم برای اجرای سازه ال اس اف، نصب شالوده است. قبل از نصب سازه، باید شالوده ساختمان اجرا شود. شالوده باید به گونه ای طراحی شود که بتواند بار سازه را تحمل کند.

۲. نصب تیر کلاف

تیر کلاف یک تیر فولادی است که در اطراف ساختمان اجرا می شود. تیر کلاف وظیفه انتقال بارهای ثقلی و جانبی سازه lsf را بر عهده دارد.

۳. نصب دیوارها

دیوارهای سازه ال اس اف از پروفیل های فولادی ساخته می شوند. دیوارها به صورت قائم و موازی با یکدیگر نصب می شوند. این یک نکته مهم است که برای اجرای سازه های lsf باید به آن دقت کرد و توجه کافی به آن داشت.

۴. نصب سقف

سقف سازه ال اس اف نیز از پروفیل های فولادی ساخته می شود. سقف در سازه های lsf معمولاً به صورت تیرچه و بلوک اجرا می شود.

۵. اجرای پوشش

پس از نصب سازه lsf، نوبت به اجرای پوشش داخلی و خارجی ساختمان می رسد. پوشش داخلی و خارجی ساختمان می تواند از مصالح مختلفی مانند گچ، سیمان، کاشی، سنگ و … ساخته شود.

سازه Lsf گیلان

سازه LSF چیست؟

ساختار اسکلت فلزی سبک (LSF) یا همان سازه ال اس اف یک سیستم ساختمانی سبک است که بر اساس افزایش تعداد اجزای باربر سیستم باربری سازه را امکان پذیر می‌سازد.

اساس کار در سیستم LFS توسط عناصر گل میخ ها و مسیرها شکل گرفته و اسکلت اصلی سازه ترکیبی از اجزای فولاد گالوانیزه نورد سرد شکل گرفته است. از پروفیل های C ، U و Z در این سیستم استفاده می شود که توسط پیچ و مهره یا پیچ های سر ویفر (خود حفاری) بهم متصل می‌شوند.

سازه ال اس اف (LSF) مدلی از سازه های سبک وزن بوده که قابلیت کاهش وزن پایه های ساختمان به همراه اضافه کردن بلندای ساختمان را دارند. سازه های ال اس اف (LSF) از استیل های کم وزن ساخته می‌شوند.

این سازه ها با ارائه راهکار های کارآمد و مقرون به صرفه، به راحتی هر چه تمام تر در کنار ساختمان های قدیمی قرار می‌گیرند و با هر نوع مصالح و دکوراسیونی مطابقت دارند. و به عنوان یک نکته مهم این سازه‌ها زمان خیلی کمی را جهت نصب و اجرای ساختمان صرف می‌نمایند.

 

مزایای سازه‌های LSF

استفاده از سازه های LSF (ال اس اف) مزایایی در بردارد که این مزایا عبارتند از:

  • سرعت بسیار بالا در اجرا و نصب
  • افزایش فضای مفید
  • کیفیت بسیار بالا و یک دستی سازه
  • سبک بودن وزن سازه
  • اجرای اتصالات با کیفیت بالا
  • عایق بندی صوتی و کاهش مصرف انرژی
  • حمل و نقل آسان
  • وجود قابلیت بازیافت
  • مقاومت و دوام بالا
  • سهولت اجرا در تاسیسات برقی و مکانیکی

سازه Lsf گیلان

سرعت بسیار بالا در اجرا و نصب

سازه ی LSF به علت سرعت بالایی که در نصب و اجرا دارد باعث میشود که سرمایه ی به کار رفته در پروژه در کوتاهترین زمان و با کیفیت بالا بازگردد.

افزایش فضای مفید

ساز‌ه های LSF نسبت به روش های سنتی افزایش ۹ تا ۱۲ درصدی فضاهای داخلی مفید، همچنین جهت کاهش ضخامت دیوارها مورد استفاده قرار میگیرد.

کیفیت بسیار بالا و یک دستی سازه

تولید مقاطع سیستم ساز‌ه های LSF (ال اس اف) در کارخانه انجام میشود سپس توسط مجریان متخصص اجرا میگردند به همین علت کیفیت ساز‌ه LSF نسبت به روش های سنتی بسیار بالا هستند.

سبک بودن وزن سازه

همانگونه که قبلا ذکر کردیم ساز‌ه های LSF سبک وزن هستند و در مقایسه با ساز‌ه های معمولی تقریبا ۲۵% تا ۳۰% میباشد که در نتیجه نیروی زلزله وارد شده به همین میزان کاهش پیدا میکند.

اجرای اتصالات با کیفیت بالا

ساز‌ه LSF (ال اس اف) با ساخت و سازهای ستنی متفاوت میباشد در روش های ستنی به علت کیفیت پایین در اجرا در هنگام زلزله ساز‌ه مقاومت کمی داشته و باعث خرابی میشود.

اما در ساز‌ه های LSF (ال اس اف) به علت وجود اتصالات دقیق، اجرای ساز‌‌ه یا ساختمان کیفیت بالایی دارد.

عایق بندی صوتی و کاهش مصرف انرژی

در سیستم LSF به دلیل خاصیت مناسب دیوارها که دارای عایق صوتی و حرارتی هستند.

تبادل انرژی در ساز‌ه های LSF نسبت به ساز‌ه های انجام شده با روش سنتی بسیار کاهش می یابد که باعث میشود در طولانی مدت هزینه های حرارتی و انرژی، کاهش یافته و صرفه جویی شود.

این عناصر ذکر شده ی حرارتی و صوتی از استانداردهای ضد حریق نیز برخوردار هستند.

حمل و نقل آسان

سازه های LSF (ال اس اف) به علت وزن سبک و ابعاد کوچکی که دارد از حمل و نقل راحت و آسانی برخوردار است.

وجود قابلیت بازیافت

در سیستم LSF اجرای قطعات غیر ساز‌ه ای و ساز‌‌ه ای به صورت پیچی بوده به همین علت بازیافت و انتقال آنها به سادگی امکانپذیر است.

مقاومت و دوام بالا

ساز‌ه های LSF به گونه ایست که تمامی مقاطع آن به علت گالوانیزه بودن مقاومت مناسبی در برابر رطوبت و خوردگی داشته بنابراین در شرایط آب و هوایی مرطوب عمر مفید زیادی دارد.

سهولت اجرا در تاسیسات برقی و مکانیکی

در فرآیند تولید مقاطع فولادی به منظور سهولت در نصب سیستم های الکتریکی مسیرهای استانداردی برای عبور تاسیسات مکانیکی و برقی در نظر گرفته میشود.

سازه Lsf گیلان

 

ما در گروه آریو سازه گیل به کمک سازه های پیش ساخته ال اس اف lsf در کمترین زمان ممکن ویلاهای لوکس مدنظر شما با در نظر گرفتن اصول مهندسی برای تحمل بزرگترین زمین لرزه ها و مقاومت در برابر آتش سوزی و دیگر بلایای طبیعی طراحی و سپس می سازیم.

از مزایای ساخت و ساز با lsf کاهش هزینه ها و توانایی ساخت ویلای ارزان در رشت و استان گیلان است.

همچنین اگر به فکر اضافه کردن فضا برای ویلای خود هستید خوشبختانه باید بگوییم روش اجرای کار در تیم ما به صورت اشکوب اضافه است برای ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان و اطلاع از قیمت و اجرای سازه ال اس اف LSF می توانید با شماره ۰۹۱۲۳۳۷۳۱۴۴ تماس بگیرید.

 

سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان

سازه Lsf گیلان

اسکرول به بالا
به بالای صفحه بردن