طراحی و اجرای انواع ویلاهای لوکس در طرح ها و سبک‌ های مختلف

خانه های ویلایی همیشه مورد توجه عموم مردم بوده است. با افزایش زندگی شهری و ماشینی اکثر افراد از خانه های ویلایی در مناطق خوش آب و هوا به شهرهای شلوغ و آلوده مهاجرت کردند. به همین دلیل نیز عموم آن ها در زمان بازنشستگی به دنبال خرید یک خانه و یا ویلاهای لوکس هستند. امروز در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع طرح ها و سبک های ویلاسازی آشنا کرده و در انتهای مقاله نیز یکی از برترین گروه های فعال در زمینه طراحی و اجرای انواع ویلاهای لوکس در طرح ها و سبک‌ های مختلف را به شما معرفی کنیم. همراه با بلاگ آریو سازه باشید.

انواع سبک های طراحی ویلا

دانش بشری امروزه در تمامی زمینه ها دستخوش پیشرفت و گسترش بوده است. یکی از این زمینه ها که بیش از دیگران به چشم می آید، حوزه ساخت و ساز است. این روزها با گذر از خیابان ها و دیدن خانه ها بیش از هر زمان دیگری به پیشرفت مهندسان و معماران سازه ها می توان پی برد. از انواع سبک های طراحی ویلاهای لوکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سبک های سنتی و بومی

این سبک ها از پتانسیل محیط طبیعی اطراف ویلاها بهره گرفته است. در ساخت این ویلاها از فرم ها، طرح ها و مواد اولیه ای که بیشترین تناسب را با محیط بیرون و اقلیم ساخت و ساز ویلا دارد استفاده می شود. این ویلاها بیشترین شباهت را به خانه های قدیمی منطقه دارند. تناسب بالایی با بافت و فرهنگ مردم منطقه نیز دارند و ارتباط برقرار کردن برای افراد منطقه با این ویلاها آسان است.

 • سبک روستیک در طراحی ویلاهای لوکس

این سبک بیشترین پتانسیل را بیان و توصیف یک زندگی روستایی دارد. این طراحی ها یک ترکیب عالی و کال از تمامی نمادها و مواد های اولیه موجود طبیعی در زندگی روستایی است. از جمله این متریال های طبیعی می توان به استفاده از آجرها، انواع سنگ های طبیعی و سفالی اشاره کرد. بسیاری از این دست ویلاها امروزه به عنوان تفرجگاه ها و اقامتگاه های بومی در شمال کشور قابل مشاهده هستند.

انواع سبک های طراحی ویلا

 • سبک مدرن

وقتی انسان توانست با محیط خارج کشور خود ارتباط برقرار کند بسیاری از جوانب زندگی او دستخوش تغییرات حاصل از فرهنگ جدید شد. ویلاهای لوکس نیز از این قاعده مستثنی نبودند. تنها کافی است تا سفری به استان های گیلان و مازندران بکنید و مجموعه ای از ویلاهای مدرن لوکس و لاکچری در شمال کشور را ببینید.  این ویلاها که عموما سادگی را به نمایش می گذراند پذیرای حجم زیادی از نور به داخل هستند. بنابراین داشتن پنجره هایی بزرگ از ویژگی این ویلاهای لوکس است. این ویلا همچنین به سبک ها مینمال ساخته می شوند و بیانگر سادگی در زیست و زندگی است.

 • سبک رومی

این سبک این روزها به وفور دیده می شود. این سبک تنها محدود به ویلاها نبوده و بسیاری از ساختمان ها و مجتمع های مسکونی نیز به این شیوه ساخته می شود. این سبک ویلاها یادآور دوره روم باستان است. ستون هایی بزرگ همراه با شاه نشینی گسترده از ویژگی های این ویلاها به حساب می آید. در نمای این ساختمان ها عموما از سنگ و پنجره های بزرگ استفاده می شود. این سبک از ویلاها به معنای واقعی کلمه معنای ویلاهای لوکس را به نمایش می گذراند و دارای شکوه و عظمت زیاد و خیره کننده ای هستند. برای خرید ویلاهای لوکس رومی در شمال ایران می توانید از مشاوران ما کمک بخواهید.

ویلاهای لوکس پیش ساخته

در مورد ساختمان ها و سازه هایی به عنوان پیش ساخته همه ما به خوبی مطالعه و آشنایی داریم. این سازه از متریال اصلی سازه lsf استفاده شده است. سازه ای که به شما به عنوان کارفرما پروژه lsf  این اجازه را می دهد تا به هر سبکی که می خواهید صاحب یک ویلای ارزان قیمت در گیلان شوید.

شما با توجه بودجه ای در اختیار دارید می توانید اقدام به خرید یک ویلای لوکس پیش ساخته به سبک سوییسی و یا مدرن کنید. در واقع هر نوع سبکی با استفاده از سازه lsf امکان پذیر است. تنها کافی است تا برترین و مجرب ترین تیم طراحی و اجرای سازه lsf را کنار خود داشته باشید. این تیم به شما کمک خواهند کرد تا در مدت زمانی کوتاه صاحب لوکس ترین ویلا شوید.

چرا باید ویلای پیش ساخته را انتخاب کنیم

همه ما در تمام طول عمرمان تلاش می کنیم تا پس اندازمان بتوانیم صاحب یک خانه شیک و زیبا شویم. عده ای تمایل دارند تا با پس انداز خود برای خرید ویلاهای مدرن و سوییسی در شمال اقدام کنند. اما گاهی نوسانات قیمتی در بازار رسیدن به این خواسته را دشوار و غیر ممکن می کند. اینجا است که ویلاهای لوکس پیش ساخته برای کمک سر می رسند.

ویژگی این ویلاها این است که از قیمت بسیار کمتری نسبت به ویلاهایی با سازه های بتنی و فلزی برخوردارند. مصالح آن ها همیشه در دسترس بوده و از نوسانات ارزی بازار مصون هستند. از طرفی سرعت ساخت بالایی دارند و معمولا شما را در مدت زمان ۴۵ تا ۶۰ روز صاحب یک ویلای خاص می کنند. شما می توانید بر تمام مراحل طراحی، ساخت و اجرا نظارت داشته باشید و طرح رویایی خود را انتخاب کنید.

ویلاهای لوکس پیش ساخته

بهترین گروه ارائه دهنده ویلاهای لوکس پیش ساخته

همانطور که گفته شد ویلاهای لوکس پیش ساخته طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. برای خرید ویلاهای لاکچری در شمال  شما نیاز دارید تا با یک تیم اجرایی مجرب گفتگو کنید. این تیم با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید انواع طرح ها و مساحت های مناسب را به شما ارائه خواهند داد. شما نیز به راحتی می توانید از بین هزاران طرح هر کدام را نزدیک ترین به علاقه و رویایتان بوده را انتخاب کنید.

پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن از تیم حرفه ای آریو سازه است. این گروه بیش از دو دهه تجربه در ساخت انواع ویلاهای پیش ساخته و سازه های lsf را دارند و بهترین گزینه برای ساخت ویلای ارزان در گیلان خواهند بود.

طراحی و اجرای انواع ویلاهای لوکس در طرح ها و سبک‌ های مختلف Read More »

نحوه اجرای سازه LSF

نحوه اجرای سازه LSF

سازه lsf یک اسکلت فولادی نورد شده ‌است و جزو سیستم‌های مدرن در ساخت خانه‌های پیش ساخته در صنعت ساختمان ‌سازی است. استفاده از این شیوه ساختمان ‌سازی برای ساختمان‌های بیشتر از چهار طبقه به کار می‌رود.  این سبک توسط همه ارگان‌های مربوطه مانند وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی و شهرداری تأیید شده ‌است. در دنیا امروز اکثر کشورها از این روش ساختمان ‌سازی استفاده می‌کنند. سازه lsf چیست؟ برای پاسخ به این سوال و نحوه اجرای سازه LSF در ادامه ما را دنبال کنید.

نحوه اجرای سازه LSF

امروزه فناوری های جدیدی ایجاد شده‌اند که کیفیت زندگی را افزایش داده‌اند که هر کدام با اهداف خاصی اجرا می‌شوند. هدف از اجرای سازه LSF، کاهش وزن سازه‌های فولادی و بتنی است. استفاده از این روش برای کشورهای زلزله‌خیز مانند ایران بسیار حائز اهمیت است. خانه پیش ساخته پلیمری جزو سیستم‌های ساختمانی مناسب برای رسیدن به این هدف مهم است. این سازه‌ در مراحل مختلف اجرا می‌شود که عبارت است از:

 • طراحی نقشه
 • طراحی اسکلت سازه lsf
 • تولید اسکلت سازه lsf
 • مونتاژ و نصب اسکلت lsf
 • نمای نهایی
 • تاسیسات الکتریکی و مکانیکی
 • عایق گذاری

طراحی نقشه

اولین مرحله در طراحی پروژه سازه lsf در اختیار داشتن نقشه معماری متناسب با سیستم قاب‌های فولادی سرد نورد است. در کل سیستم lsf انعطاف پذیری بسیار زیادی در حوزه اجرای انواع نقشه‌های ساختمانی دارد. اما طراحی نقشه با شناخت و آگاهی نسبت به خصوصیات این سیستم امکان پذیر خواهد‌ بود. در کل در صورت طراحی بهینه سازه lsf، وزن سازه در طراحی کاهش پیدا می‌کند و هزینه اسکلت سازه lsf هم کمتر می‌شود.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در طراحی نقشه سیستم فولادی سرد نورد شده رعایت شود، عبارت است از:

۱- با توجه به اینکه در انتقال بار سازه‌های Lsf دیوار باربر به کار می‌رود؛ پس سعی کنید که هنگام طراحی دیوارها در طبقات مختلف تمام دیوارها در پشت سر هم قرار داشته باشند.

۲- در طراحی فضاها محدودیت‌های دهانه را در نظر بگیرید و از ساخت دهانه‌های بسیار بلند پیشگیری کنید.

نحوه اجرای سازه LSF؛

طراحی اسکلت سازه lsf

بعد از اینکه نقشه پایانی به‌طور کامل آماده شد، باید طراحی سازه‌ای را انجام دهید. در این مرحله مهندسان طراحیژ توسط نرم افزارهای ویژه‌ای طراحی سازه مورد نظر خود را شروع می‌کنند. نرم افزاری که در طراحی سازه بسیار کاربردی است، نرم افزار مربوط به شرکت Framecad است. باید به این نکته توجه داشته باشید که هم نرم افزار طراحی و هم دستگاه تولید سازه باید مرتبط به یک شرکت خاص باشد. در کل نتیجه پایانی طراحی سازه به شکل فایل ورودی ماشین تولید کننده اسکلت ایجاد می‌شود.

در این مرحله از طراحی و اجرای سازه lsf، تلاش کنید با توجه به نقشه ساز،  بهترین طراحی ممکن را انجام دهید. سابقه این سبک از طراحی و اجرای سازه LSF، به سیستم کشور نیوزلند باز می‌گردد. در نهایت این سیستم در ایران تایید شده است و امروزه کاربرد زیادی دارد.

تولید اسکلت سازه lsf

در این مرحله نتیجه نرم افزار در اختیار دستگاه قرار داده می‌شود و دستگاه براساس طراحی اسکلت سازه، lsf را ایجاد می‌کند. سازه‌ای که به این صورت تولید شده است، به صورت پروفیل‌های c شکل است. موارد طراحی شده می‌تواند در کارگاه مونتاژ شود یا آن را به محل پروژه انتقال می دهند و با توجه به نقشه shopdrawing در محل پروژه مونتاژ خواهد شد. یکی از مزیت‌های ساخت اسکلت سازه lsf  با استفاده از این روش مربوط به محل پیچ گذاری در تمام سازه توسط ماشین است که با دقت بسیار بالایی انجام می‌شود.

مونتاژ و نصب اسکلت lsf

بعد از مونتاژ اجزای اسکلت lsf مانند دیوارها، سقف‌ها و غیره، باید اسکلت Lsf را نصب کنید. تمام مراحل این فرایند از قبل مشخص شده است و دیوارها با توجه به نقشه و بر مبنای شماره گذاری مونتاژ می‌شوند. در نهایت فرایند نصب با سرعت بالا انجام می‌شود. دیوارها با توجه به شماره‌ای که دارند، به ترتیب اجرا می‌شوند. در این صورت سازه به طور کامل با تمام نقاط هم تراز می شود. بعد از آن با استفاده از پیچ های رول بولت، سازه را به فونداسیون ال اس اف استفاده می‌کنند.

مراحل تولید سیستم قاب‌های سبک فولادی سرد نورد شده یک روش صنعتی محسوب می‌شود. در نهایت تمام مراحل از تولید تا اجرا در مدت زمان بسیار کمی انجام می‌شود. به عنوان مثال تمام مراحل از زمان نقشه کشی تا اجرا و نصب اسکلت سازه lsf، را می توان در کمتر از هفت روز انجام داد.

اجرای نمای نهایی؛ نحوه اجرای سازه LSF

اجرای نمای نهایی

برای اجرای سازه LSF برای نمای نهایی، تمام نماهای خشک را می‌توانید به آسانی اجرا کنید. در این زمینه می‌توانید از انواع مواد و مصالح متنوع استفاده کنید. عمده ترین مواد و مصالح مصرفی به عنوان نمای خارجی فایبر سمنت برد است. فایبر سمنت به عنوان سمنت برد معروف شده‌ است. این مواد در نما بیرونی، پوسته ایی ساختمان و پوشش‌های داخلی ساختمان استفاده می‌شوند. همچنین می توان از سمنت برای باربری طبقات ساختمان، پوشش دیوارهای داخلی، زیرسازی کاشی و سرامیک به کار برد. قیمت سازه ال اس اف در این مرحله تا حد زیادی به مواد مصرفی مورد نیاز شما بستگی دارد.

تاسیسات الکتریکی و مکانیکی

در این مرحله بر اساس نقشه‌های تاسیسات الکتریکی و مکانیکی؛ برق کشی و لوله کشی در ساختمان تکمیل می‌شود. توجه داشته باشید که تمام مراحل کارهای این مرحله بایستی توسط افراد متخصص و آشنا با سازه و اسکلت سازه lsf انجام شود. در غیر این صورت ممکن است با سوراخ‌کاری‌ها و جوشکاری های زیاد، به اسکلت سازه lsf خطرات جدی وارد شود. این موضوع معمولا هنگامی به وجود می‌آید  که ساختمان نیاز به سوراخ ‌کاری یا جوشکاری داشته باشد.

هزینه های ناشی از اجرای سازه LSF در گیلان

در کل تعیین قیمت و هزینه‌های ناشی از ال اس اف گیلان، کار چندان آسانی نیست؛ زیرا این هزینه‌ها به موارد بسیار زیادی بستگی دارند. معمولا قیمت سازه lsf، تا حد زیادی به نحوه اجرای سازه LSF بستگی دارد. هر چه در ساختار سازه خود از مواد با کیفیت و مصالح بیشتری استفاده کنید، معمولا قیمت‌ها به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند. همچنین سعی کنید که تمام مراحل سازه را در اختیار طراحان و مهندسان حرفه‌ای و با تجربه قرار دهید تا قیمت lsf سازه شما کاهش پیدا کند و کیفیت کار هم اطمینان حاصل کنید. شرکت آریو یمی از معتبرترین شرکت ها در زمینه پروژه‌های طراحی سازه است که مناسب‌ترین قیمت سازه lsf در گیلان، را ارائه می‌دهد.

نحوه اجرای سازه LSF Read More »

دوام سازه های ال اس اف (LSF)

دوام سازه های ال اس اف (LSF)

سازه lsf همان سازه پیش ساخته است که یکی از مزیت‌های آن اسکلت فلزی کم وزن است و دوام سازه های ال اس اف دیگر مزیت خوب این سازه هاست. این سیستم بیشتر از ۲۰ سال است که به صورت گسترده در تولید صنعتی انواع ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالت کلی پروژه سازه lsf، جایگزین بسیار خوبی برای روش‌های قدیمی طراحی ساختمان است. در صورتی که قصد دارید با طول عمر این مدل سازه‌ها آشنایی بیشتری داشته باشید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

سازه lsf چیست؟

سازه LSF یک مدل از سازه‌های از پیش ساخته شده است که بعد از تولید در کارگاه، به مکان مورد نظر انتقال داده می‌شود و در نهایت آن را نصب می‌کنند. از این مدل سازه‌ها برای ایجاد پایداری ساختمان استفاده می‌کنند‌‌. در حالت کلی به سازه هایی LSF گفته می‌شود که از جنس فولاد سبک باشد و یک سیستم سازه‌ای مدرن محسوب شود دوام سازه های ال اس اف بسیار زیاد است. در حالت کلی این نوع از سازه‌ها در انواع ساختمان‌ها مثل خانه‌های ویلایی، ساختمان‌های مسکونی و اداری، هتل، آپارتمان‌ها، مدرسه، دانشگاه رستوران ها و غیره کاربرد دارد. پروژه سازه lsf، جزو پرطرفدارترین سیستم‌های ساختمانی است که در دنیا امروز در اکثر کشورها استفاده می شود.

سازه‌های ال اس اف با توجه به وزن کمی که دارند، مناسب‌ترین واکنش را در مقابل زلزله و حوادثی مانند آن، از خود نشان می‌دهد. در عین حال سرعت ساخت این مدل سازه‌ها بسیار بالا است و دوام و طول عمر زیادی دارد. این امکان را برای شما فراهم می‌شود که آن‌ها را جمع آوری کرده و در یک مکان دیگر راه‌اندازی نمایید.

آیا طراحی و اجرای سازه lsf بادوام است؟

آیا طراحی و اجرای سازه lsf بادوام است؟

تاریخچه این مدل سازه‌ها نشان می‌دهد که اولین بار از سازه ال اس اف به عنوان یک عضو غیر‌اصلی از اعضای فولاد نازک برای دیوارها استفاده کرده‌اند. در آن زمان از این نوع سازه‌ها در دیوارهای داخلی و فضای دکوراتیو که غیر باربر بود و سنگینی زیادی را تحمل نمی‌کردند، مورد استفاده قرار می‌گرفت. به مرور زمان افراد تلاش کرده‌اند که سازه های سبک ال اس اف را بهینه سازی کنند و مقاومت و سطح دوام آن را افزایش دهند امروزه دیگر دوام سازه های ال اس اف  بسیار بالاست و در مناطق بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد.

در نهایت سازه ال اس اف توانست این تأیید را از سوی مهندسین امر به دست آورد. از آن موقع به بعد توانست به عنوان دیوارهای خارجی و باربر به کار برود. با توجه به اینکه قوانین ساخت ال اس اف به سال‌ها قبل باز می‌گردد، پس هنوز هم قوانین نهایی به عنوان یک الگو کامل از میزان دوام آن ارائه داده نشده است.

عمر مفید ساختمان‌های خانه های پیش ساخته پلیمری

عمر مفید هر نوع سازه‌ای در هر جای جهان، به کیفیت مصالح به کار رفته سازنده در ساختار آن بستگی دارد. برای اینکه دوام سازه های ال اس اف افزایش پیدا کند، می‌توانید از راه‌های متنوع برای این منظور اقدام کنید. راه‌هایی مانند دیوار برشی و دهانه‌های پیوندی که متداول شده‌اند جزو این روش‌ها محسوب می‌شوند. طول عمر فونداسیون ال اس اف طبق آزمایش‌ها تعیین شده است.

زمانی که زلزله رخ می‌دهد و به نقطه‌ای از ساختمان فشار وارد می‌کند، دوام سازه های ال اس اف با خاصیتی که دارند این فشار را در همه بخش‌های ساختمان توزیع می‌کنند و لرزش‌ها را کاهش می‌دهد. در صورتی که اتصالات ساپورت پیش ساخته به صورت مورب باشد، انرژی در تمام بخش‌های ساختمان به طور یکسان پخش می‌شود.

راه‌های مناسب برای افزایش دوام سازه های ال اس اف (LSF)

راه‌های مناسب برای افزایش دوام سازه های ال اس اف (LSF)

برای این منظور که دوام سازه های ال اس اف افزایش پیدا کند، معمولاً از راه‌های متنوعی مثل سیستم‌های دیوار برشی و دهانه‌های پیوندی با اتصالات فولادی مورب استفاده می‌کنند. در چند سال گذشته بررسی‌های زیادی در زمینه بررسی عملکرد ساختاری پروفیل‌های گوناگون در ارزیابی مقاومت لرزه ای صورت گرفته است. این بررسی جهانی دوام سازه های ال اس اف را به عنوان یک جایگزین بسیار بادوام، مقرون به‌صرفه و سبک‌تر از سازه های معمولی مخصوصاً در ساختمان های کوچک یک یا دو طبقه ارائه می‌دهد.

استاندارد های افزایش دوام سازه های ال اس اف (LSF) از یک طرف با توجه به جدید بودن این روش، هنوز قوانین نهایی و اصلی در این زمینه در برابر زلزله ارائه داده نشده است. اما استانداردهایی به صورت موقت، در این زمینه وجود دارند که استفاده از دیوارهای مورب و اتصالات اعضای مرزی آن‌ها را تا حدی بهینه کرده است.

مزیت‌های استفاده از ال اس اف گیلان

امروزه از این روش در اکثر نقاط جهان استفاده می‌کنند و هیچ گونه محدودیتی به همراه ندارد. به همین دلیل روز به روز طرفداران بیشتری را به خود جذب می‌کند و محبوبیت آن افزایش پیدا می‌کند. برخی از مزیت های این سازه‌ها عبارت است از:

 • کاهش مصرف فولاد: با توجه به اینکه قطعات مورد نیاز با استفاده از ورق‌های با ضخامت کم ساخته می‌شود، پس وزن اسکلت سازه تقریباً ۳۰ الی ۴۰ درصد کمتر می‌شود.
 • سهولت در مونتاژ و تفکیک اجزا: اتصالات اعضا در این سیستم در کارگاه به شکل پیچ در پیچ بوده و به آسانی امکان مونتاژ و تفکیک فراهم می‌شود.
 • سرعت اجرای بالا: با توجه به اینکه تولید و آماده سازی پانل‌ها در کارخانجات انجام می‌شود، پس عملیات نصب در کارگاه با سرعت زیاد انجام می‌شود.
 • سازه فولادی سبک سازگار با محیط زیست: در سازه های چوبی برای ساخت یک خانه به قطع تعداد زیادی درخت نیاز دارید. همچنین بعضی از مصالح ساختمانی قابلیت بازیافت ندارند. اما در این سیستم اسکلت فولادی، مواد به طور کامل بازیافت شده و برای تولید محصولات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عوامل مؤثر بر تعیین قیمت سازه ال اس  اف

با توجه به شرایط اقتصادی که بر جامعه امروز حاکم است، معمولاً اکثر افراد قبل از انجام هر‌گونه اقداماتی، هزینه های ناشی از آن را بررسی می کنند. اما باید توجه داشته باشید که قیمت سازه lsf به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و با توجه به دوام سازه های ال اس اف هر قیمتی برای این سازه کم است. اما امکان تعیین قیمت‌ها به طور دقیق وجود ندارد. میزان مواد و کیفیت مصالحی که در ساختار این نوع سازه ها به کار می‌رود، تأثیر مستقیم بر روی lsf قیمت سازه دارد.

شرکت آریو سازه گیل یکی از معتبرترین شرکت‌های موجود در ایران است که تمام مراحل انجام سازه ال اس اف را با قیمت مناسب و در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد. پس می توانید ساخت سازه خود را در اختیار این شرکت قرار دهید.

دوام سازه های ال اس اف (LSF) Read More »

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

 

چرا سازه ال اس اف LSF

از ویژگی‌های منحصر بفرد سازه سبک ال اس اف LSF، به اجرای سریع، وزن کمتر سازه، مقاومت در مقابل زلزله و بلایای طبیعی می‌توان اشاره کرد. قیمت سازه سبک ال اس اف LSF نسبت به سایز سازه‌ها کمتر نمی‌باشد ولی با توجه صرفه‌جویی در انرژی، یه سرمایه‌گذاری محسوب می شود.

سرعت ساخت بالا

با توجه به پیش ساخته بودن سازه سرعت ساخت بسیار می باشد نسبت به سازه های سنتی

کیفیت بالا

با توجه به اینکه سازه در کارخانه ساخته می شود در مراحل مختلف کنترل کیفیت روی سازه انجام می شود.

تنوع در طراحی

با توجه به ساختار سازه امکان طراحی با نظر کارفرما و طرح های مختلف امکان پذیر است.

قیمت منصفانه

سازه lsf نسبت به سازه های متداول قیمت یکسان و به مراتب کمتری با توجه به هزینه ها بالاسری دارد.

سازهال اس اف  lsf همان سازه های از قبل ساخته شده است که معماران آن ها را طراحی کرده و تولیدشان توسط کارخانه ها صورت می گیرد. سپس به کمک بولت ها، پیچ های سر مته ایی و … به همدیگر وصل می شوند.

همچنین عرض و ضخامت این ورق های گالوانیزه با توجه به نوع ساختمان در سایزهای مختلفی تولید می گردد. بنابراین گزینه مناسبی برای جایگزینی ساختمان سازی به روش سنتی و بتنی است. البته ساخت این سازه به سال ۱۸۵۰ باز می گردد که پیشرفت چندانی تا سال ۱۹۶۴ نداشت تا زمانی که ضوابط و استانداردهای آن پایه ریزی شد.

سازه ال اس اف یک سیستم از قبل طراحی و ساخته شده است که برای ساخت ویلاها، اداره ها، ساختمان ها و … به کار می رود.

همچنین بلایای طبیعی همچون زلزله و سیل در کمین بوده که هر ساله زندگی اشخاص زیادی را با خطر مواجه می کنند. بنابراین اکثر مرگ و میرهای حاصل از زلزله به علت وجود بارهای مرده در ساختمان ها هستند.

تقریباً ۷۰% سازه ال اس اف توسط شرکت های فعال در این زمینه تولید می گردد. بنابراین در مرحله اولیه فونداسیون یا شالوده به شکل گسترده و نواری در کار اجرا گردیده و داخل آن با پیچ های انتظار به حالت عصایی یا میلگردی در فاصله تعیین شده کار گذاشته می شوند.

همچنین در سازه های ال اس اف فونداسیون باید به گونه ای طراحی گردد که کلیه فشارهای وارد را به شکل درستی انتقال دهد. اما شرکت آریو سازه صفر تا صد این فرآیند را برای شما انجام خواهد داد.

گیلان ال اس اف

 

 

سازه ال اس اف همانند دیگر سازه ها باید در مرحله نخست یک طرح اولیه داشته باشد که مقاومت های بادی، ضخامت تیرها، ستون ها و زلزله در آن تعریف گردد. سپس ماکتی از ویلا یا ساختمان مدنظر برای شخص کارفرما ساخته شود. البته در همان طرح اولیه کلیه راه های اتصالی همچون فاضلاب، برق و آب به ساختمان تعیین شده است.

بعد از طی مراحل ذکر شده باید پروسه پی ریزی و ساخت اسکلت شروع شود. همچنین با ساخت دیوارهای ساختمان به صورت توخالی و پر نمودن درون این فضاها با بتن سبک می تواند به یک عایق خوب برای صدا و انرژی تبدیل گردد. در مرحله بعد پوشش های داخلی و خارجی سقف تکمیل می شود. در مرحله آخر نیز باید تأسیسات برقی، پنجره، درب و تأسیسات مکانیکی به اتمام برسد.

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

 

سیستم ساخت قاب سبک فولادی LSF (Lightweight Steel Framing) ال اس اف یک سیستم ساختمانی است، که برای اجرای ساختمان‌های عمدتاً کوتاه مرتبه و میان مرتبه (حداکثر تا ۵ طبقه) استفاده می‌شود و مورد تأیید مهندسین عمران در کشورهای توسعه‌یافته و همچنین سازمان نظام مهندسی ایران می‌باشد.

جنس سازه LSF ال اس اف از ورق گالوانیزه بوده و استفاده از این نوع اسکلت در کشور ما قدمتی حدوداً ده ساله دارد و به دلیل دارا بودن مزایای متعددی، استفاده از آن رشد چشمگیری یافته است. در حال حاضر تعداد قابل توجهی از پروژه‌های ساختمانی با استفاده از سازه LSF در کشور اجرا شده است.

سازه سبک LSF به دلیل عدم استفاده از مصالح سنگین، وزن پایین و عملکرد بهتری که در برابر بار زلزله داشته در مناطق زلزله‌خیز جزو بهترین گزینه‌ها در ساختمان‌سازی محسوب می‌شود.

در بدترین حالت و تحت شدیدترین زلزله اعضای قائم این سازه‌ها دچار پیچش گردیده و بر خلاف سازه‌های سنتی آوار ندارند. همچنین استفاده از عایق‌های حرارتی و صوتی مدرن در این صنعت، این سازه را در صدر سازه‌های ساختمانی مناسب برای مناطق خاص با اقلیم‌های بد آب و هوایی قرار داده است.

برتری سازه سبک ال اس اف LSF و ارجحیت آن نسبت به سازه‌های متداول به دلیل مقاومت بالای آن در برابر زلزله، افزایش پایایی و ماندگاری ساختمان، سبک بودن سازه، سرعت فوق‌العاده اجرا و کاهش هزینه ساخت است.

در بین همه‌ی این عوامل، هزینه‌ی ساخت برای افراد یکی از مهم‌ترین آن‌هاست و موارد مختلفی در میزان آن اثرگذارند. مواردی مثل: نوع کاربری (مسکونی، اداری، …)، نقشه‌ی معماری، متراژ، تعداد طبقات، ارتفاع طبقات، دهانه‌ی ساختمان، دهانه‌ی بازشوها و نوع سقف، همگی عواملی هستند که در کاهش و یا افزایش قیمت تأثیرگذارند.

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

از آن جایی که کشور ما روی کمربند فعال زمین لرزه در جهان واقع شده است لذا سبک کردن ساختمان به روش‌های نوین از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد.

سازه LSF یک سیستم پیش‌ساخته ساختمانی است که طی دو دهه اخیر در بسیاری از نقاط جهان برای تولید انبوه مسکن به کار رفته است. سازه LSF از مقاطع فولادی جدار نازک باز تشکیل شده است. این مقاطع با انجام عملیات نورد سرد بر روی ورق نازک فلزی ساخته می‌شود.

 

گیلان ال اس اف Read More »

ویلا ال اس اف | سازه Lsf | قیمت ال اس اف ۱۴۰۲

ویلا ال اس اف | سازه Lsf | قیمت ال اس اف ۱۴۰۲

 

سازه ال اس اف LSF چیست؟

در چند سال اخیر صنعت ساختمان رشد بسیار زیادی داشته است و روشهای نوینی برای ساخت سازه های مختلف باعث شده است تا سرعت و کیفیت ساخت سازه های ساختمانی تفاوت بسیار زیادی با گذشته داشته باشد.

سازه ال اس اف LSF نیز یکی از سیستم های ساختمانی پیش ساخته است که در دو دهه اخیر توانسته به عنوان یکی از روش های موفق تولید انبوه مسکن به کار برود.

علت اصلی استفاده از سازه های ال اس اف در صنعت ساختمان و ساخت و ساز، مقاومت آنها در برابر زلزله و سبک بودن آن ها و در کل کاهش وزن ساختمان است که باعث شده این سازه ها در جهان و در کشورهای مختلف طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کند.

در واقع سازه ال اس اف lsf از مقاطع فولادی با جدار نازک ساخته شده است که این مقاطع فولادی با استفاده از عملیات نورد بر روی ورق نازک فلزی متصل می شوند و تشکیل سازه lsf را می دهند.

ویلا ال اس اف

مزایای سازه lsf بسیار زیاد است از جمله مهمترین آنها می توان به سرعت زیاد در اجرای سازه ساختمان، سازگاری با محیط زیست، مقاومت در برابر لرزه و زلزله و همچنان اقتصادی بودن آن و نیز مهمترین قابلیت آن یعنی پیش‌ساخته بودن آن اشاره کرد که باعث می شود این سازه در ایران نیز طرفداران بسیار زیادی داشته باشد و برای ساخت انواع مختلف خانه های پیش ساخته مورد استفاده قرار بگیرد.

ویلا ال اس اف

در ادامه شما را با مزایای سازه های LSF و نحوه اجرای این گونه سازه ها و نحوه اجرای سازه lsf و مقایسه سیستم lsf با ساختمان های اسکلت فولادی و بتنی و دلایل به کارگیری سازه lsf در کشور خواهیم پرداخت.

سازه lsf از سال‌های متمادی و حدود دو دهه گذشته در کشورهای پیشرفته تولید و عرضه شده است و به عنوان یک راه حل بسیار کاربردی و سریع برای ساخت ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است.

با توجه به پیشرفت علم و سریع بودن و نتیجه بخش بودن این گونه سازه ها باعث شده است تا این گونه سازه ها مورد توجه سران کشورها و مسئولین در زمینه ساخت و ساز و مسکن قرار بگیرد.

با توجه به مطالعات بسیار زیادی که بر روی این سازه های ال اس اف LSF انجام شده است این سازه به خوبی امتحان خود را پس داده است و با مزایایی که در بالا به آنها اشاره کردیم توانسته است به عنوان یکی از راههای سریع و قابل اعتماد برای ساخت خانه و ویلا مورد استفاده قرار بگیرد. صنعت ساختمان lsf در کشور ما به عنوان یک سیستم جدید و در حال رشد به حساب می آید و طرفداران زیادی را به مرور زمان به خود جلب کرده است.

قیمت ال اس اف 1402

همانطور که در قرن جدید شاهد رشد تکنولوژی در زمینه های گوناگون هستیم صنعت ساختمان نیز از این قضیه مستثنی نیست و در زمینه ساخت بنا و ساختمان های مختلف نیز شاهد استفاده از ابزارها و بناهای جدید با تکنولوژی های به روز هستیم. در سالهای اخیر میزان افزایش دوام ساختمان و عمر مفید آن و البته مقاوم بودن آن در برابر زلزله از جمله استاندارد های بسیار مورد توجه برای ساخت بنا و ساختمان در جهان به حساب می‌آید.

ویلا ال اس اف

از طرف دیگر این گونه سازه ها باعث می شوند تا هر چه سریعتر مشکل کمبود مسکن در سطح جهانی رفع شود و کشور های مختلف و تصمیم گیران ارشد این کشورها در نظر دارند تا با استفاده از سیستم های جدید نظیر سازه LSF به تولید انبوه ساختمان ها بپردازند تا مشکل کمبود مسکن را هر چه سریعتر در کشورشان رفع کنند.

استفاده از روش‌های جدید و صنعتی و پیش ساخته برای تولید ساختمان‌های جدید و البته مدرن و پیشرفته باعث شده است تا به صورت تدریجی اینگونه سازه ها جایگزین روش های سنتی نظیر استفاده از مصالح ساختمانی سنتی شوند.

استفاده از تکنولوژی های جدید و روش های گوناگون جدید در صنعت ساختمان باعث شده است تا کیفیت ساخت تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند و کم کم استفاده از مصالح سنتی کاهش محسوسی را در کشورهای پیشرفته و همچنین ایران داشته باشد. البته باید بگوییم با توجه به اینکه این گونه سازه‌ها در ایران کم‌کم در حال رشد هستند و کسانی که قصد خرید این گونه سازها را دارند در برخی مواقع تردید دارند.

باید عرض کنیم در ایران رشد اینگونه سازه ها کمی کمتر از نرمال جهانی است ولی در صورت استفاده از این گونه سازه ها در کشوری نظیر ایران که بر روی کمربند زلزله قرار دارد باعث می‌شود در صورت وقوع چنین اتفاقاتی با حوادث و خرابی های بسیار کمتری مواجه باشیم.

ویلا ال اس اف

قیمت ال اس اف ۱۴۰۲

ما در گروه آریو سازه گیل به کمک سازه های پیش ساخته ال اس اف lsf در کمترین زمان ممکن ویلاهای لوکس مدنظر شما با در نظر گرفتن اصول مهندسی برای تحمل بزرگترین زمین لرزه ها و مقاومت در برابر آتش سوزی و دیگر بلایای طبیعی طراحی و سپس می سازیم.

از مزایای ساخت و ساز با lsf کاهش هزینه ها و توانایی ساخت ویلای ارزان در رشت و استان گیلان است.

همچنین اگر به فکر اضافه کردن فضا برای ویلای خود هستید خوشبختانه باید بگوییم روش اجرای کار در تیم ما به صورت اشکوب اضافه است برای ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان و اطلاع از قیمت و اجرای سازه ال اس اف LSF می توانید با شماره ۰۹۱۲۳۳۷۳۱۴۴ تماس بگیرید.

معرفی سازه ال اس اف LSF

نحوه اجرای سازه ال اس اف

 

نحوه اجرای سیستم ساختمانی ال اس اف lsf همانند سیستم های دیگر ساخت و ساز در جهان می باشد. بدین صورت که می بایست ابتدا طرح های معماری و سازه ای و سپس نقشه های اجرایی را تولید و تهیه کرد و سپس بر اساس آن ها نسبت به اجرای سازه اقدام کرد. برای ساخت این گونه سازه ها مواردی وجود دارد که می‌توانیم آنها را به ترتیب به شما معرفی کنیم.

ویلا ال اس اف

شالوده

مرحله اول را می توان به عنوان شالوده نامگذاری کرد. در این مرحله برای برپایی سیستم شالوده و نصب دیواره ها می بایست نواری به عمق ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر اجرا شود سپس بعد از آرماتور بندی و بتن ریزی و قالب بندی در فواصل استاندارد تعبیه شده می توان با استفاده از آنها دیوار ها را اجرا نمود. معمولاً فواصل استاندارد بین ۴۰ تا ۶۰ سانتیمتر می باشد و مرحله اول را مرحله شالوده می نامیم.

دیوارها

بعد از اجرای پی و شالوده نوبت به برپایی دیوارها می رسد. برای برپایی دیوارها با استفاده از انکربولت هایی که از قبل برای این کار استفاده شده بودند می بایست ابتدا تراک های کف کاملا نصب شوند و سپس استاد ها به صورت کشویی داخل تراک قرار میگیرند. منظور از تراک در این قسمت به قسمت های افقی گفته می شود که از بالا و پایین به صورت کشویی استاد ها را در بر می گیرند.

استاد ها نیز اعضای اصلی در پرپایی دیوارها هستند و نقش آنها تحمل بارهای ثقلی است. بنابر این اجزای تشکیل دهنده سازه lsf شامل دیوارهای غیر باربر و باربر همانند دیگر سازه ها می باشد.

همانطور که در بالا به آنها اشاره کردیم استاد ها و تراک ها نقش دیوارهای باربر و غیر باربر را دارند که به صورت پانل های بارهای عمودی و جانبی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به این صورت که دیوارهای باربر انتقال دهنده بار های عمودی ساختمان و نگه دارنده نمای خارجی هستند و جذب کننده بارهای جانبی ساختمان در برابر باد و زلزله می باشند که می توانند از ساختمان های ال اس اف lsf در برابر زلزله و طوفان کاملا محافظت کنند و فشار سازه را کاملاً حفظ می کنند.

در طرف مقابل دیوار های غیر باربر قرار دارند که برای جداسازی فضاهای داخلی بنا مورد استفاده قرار می‌گیرند. استاد های فولادی را معمولاً برای عبور دادن تاسیسات از قبل و به صورت پیش فرض به همان صورت که در نقشه ها به آنها اشاره شده سوراخکاری می‌کنند و این استاد ها از بالا و پایین با فواصل ۴۰ تا ۶۰ سانتیمتر را کاملا متصل میکنند.

ویلا ال اس اف

در سیستم ساختمانی ال اس اف lsf، دیوار ها با متصل شدن استاد های فولادی اصطلاحاً باد بندی شده سپس با نصب پنل های گچی به شکل پانلی ساخته می شوند. در صورت اضافه کردن بادبند به این شیوه باعث می‌شود تا مقاومت در برابر بارهای خارجی نظیر باد و زمین لرزه مقاوم تر شوند و باعث می شود تا این دیواره‌ها بتوانند فشارهای بسیار زیادی را در مقابل باد و زلزله و فشارهای جانبی تحمل کنند.

ویلا ال اس اف

ویلا ال اس اف

ویلا ال اس اف | سازه Lsf | قیمت ال اس اف ۱۴۰۲ Read More »

کاربرد سازه LSF در ساختمان سازی

سازه های ساختمانی کاربردهای متفاوتی دارند. انواع متفاوتی از سازه های ساختمانی نیز وجود دارد. اما این روزها معروف ترین و پر کاربردترین آن ها سازه های ساختمانی پیش ساخته است. سازه LSF یکی از پر کاربردترین سازه هایی است که در دهه های اخیر مورد استفاده قرار گرفته است. این سازه ها دارای ویژگی ها و ساختار خاصی هستند و افراد زیادی را جذب خود کرده اند. در این مقاله قصد دارین تا بیشتر به سازه های پیش ساخته و کاربرد سازه LSF بپردازیم. به این ترتیب شما نیز راحت تر جهت ثبت سفارش ویلای شیک و مدرن شمال تصمیم گیری خواهید کرد. بنابراین در ادامه همراه بلاگ شرکت آریو سازه باشید.

عملکرد سازه LSF چگونه است؟

در ابتدا و پیش از اینکه بخواهیم در مورد نحوه عملکرد سازه های LSF بگوییم؛ فرض را بر این می گذاریم که عده ای خوانندگان این متن اطلاعاتی از سازه مورد بحث ندارند و مدام از خود می پرسند که کاربرد سازه LSF چیست؛ بنابراین کمی درمورد چیستی این سازه توضیح خواهیم داد.

سازه های LSF  نوعی سازه ساختمانی مدرن هستند که از دهه ۱۹۵۰ مورد استفاده قرار گرفتند. این سازه ها بسیار مقاوم بوده و در کمترین زمکان ممکن افراد متقاضی را صاحب خانه هایی شیک و مدرن می کنند. شاید برخی گمان کنند که خانه اب که در کمتر از سه ماه آماده شود، خانه ای آسیب پذیر است. باید بگوییم که سازه های LSF تنها سازه های مقاوم در برابر زلزله هستند و ساکنان خانه های پیش ساخته پلیمری کمترین میزان آسیب پذیری از حوادثی مانند زمین لرزه و آتش سوزی و طوفان را می بینند.

اما عملکرد و کاربرد سازه LSF چگونه است؟ وزنی که بین این سازه ها وارد می شود در بین کل دیوارها و ستون های ساختمانی تقسیم می شود. با این عمل بار و انرژی که به ساختمان وارد می شود سرشکن شده و آسیب کمتری به ساختمان وارد می شود. در زمان زلزله وقتی نیرو از زمین به سازه وارد می شود، سازه نیرو را در بین دیوار تقسیم کرده و خانه با شدت کمتری لرزیده و آسیب می بیند. این عملکرد در سازه های بتنی و فلزی مشاهده نمی شود و به همین دلیل است که ساختمان های ساخته شده در سیستم بتنی بیشترین آسیب را در زمان زلزله و حوادث این چنینی می بینند؛ بنابراین اگر قصد ساخت ویلا در گیلان را دارید انتخاب سازه LSF می تواند انتخاب هوشمندانه ای برای شما باشد.

در چه مکان هایی کاربرد سازه ال اس اف  (LSF)بیشتر است

در چه مکان هایی کاربرد سازه ‏ال اس اف  (LSF)بیشتر است

این ساختمان های پیش سازه با توجه به اینکه چه خصوصیاتی دارند می توانند در مکان های متفاوت با مورد استفاده قرار بگیرند. با این حال بیشترین کاربرد سازه ‏ال اس اف  (LSF) در اماکن زیر است:

 • از خانه های پیش ساخته پلیمری می توان برای بازسازی مناطقی که در اثر بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل آسیب دیده است استفاده کرد.
 • در بخش هایی از شهر ها و روستاها که خانه های فرسوده وجود دارد می توان از سازه LSF استفاده نمود.
 • برای جوانانی که بودجه کافی برای خریداری خانه ندارند، سازه های پیش ساخته از نوع LSF بسیار کاربردی است.
 • در کشورها و مناطقی که قصد احداث شهرک های کوچک وجود دارد، خانه های پیش ساخته  LSF بسیار کاربردی هستند.
 • یک کاربرد سازه LSF برای احداث گلخانه ها، مرغداری‌ها و سالن هایی از قبیل است.
 • اما اساسی ترین کاربرد سازه LSF را می توان مربوط به خانه باغ و ویلاها دانست. تنها کافی است سفری به شمال ایران بکنید و ویلاهای لوکس پیش ساخته در شمال را ببینید.

دوام سازه ال اس اف گیلان

این سازه ها طرفداران زیادی دارند. در بخش قبلی دیدیم که علاوه بر طرفدار زیاد این سازه ها کاربردهای متنعی نیز دارند. سوال عده زیادی از افرادی که تا به اینجا تا حدودی میل به خرید سازه های LSF دارند این است که آیا این سازه ها مانند کاربرد فوق العاده زیادی که دارند، دارای دوام بالایی نیز هستنند یا خیر؟

در مقالات قبلی بلاگ آریو سازه در مورد عوامل مؤثر بر طول عمر و دوام سازه های LSF مطالبی گفته شد. در صورتی که فاکتورهای گفته شده اعم از استفاده از اتصالات بیشتر و ورقه های گالوانیزه خالص تر و بیشتر می توان اندازه داشت که این سازه حداقل برای ۶۰ سال به صورت اولیه خود باقی بمانند. بنابراین با رعایت اصول اولیه نگهداری بدون استرس و نگرانی می توانید از ویلای ارزان و نقلی شمال نهایت استفاده را ببرید.

در سازه های LSF از چه موادی استفاده می شود

پیش از این در مورد کاربرد سازه LSF گفته شد. اما تاکنون چیزی در مورد اجزای سازه های LSF گفته نشده است. به طور کلی در ساختار این سازه ها چهار جزء اصلی وجود دارد؛ که عبارت‌اند از:

 • ورقه های فولادی (ورقه های زینگ)
 • صفحه های تخته ای تشکیل شده از گچ
 • لایه هایی از جنس ابری به عنوان عایق صوت و حرارت
 • پروفیل های نوع C, Z, U

در سازه های LSF از چه موادی استفاده می شود

موارد عنوان شده از مهم ترین اجزاء تشکیل دهنده سازه LSF است. با این حال نباید از زمان انتظار داشته باشید بتوانیم قیمت سازه LSF در گیلان بگوییم. برای این منظور شما باید به توصیه ما در ادامه عمل کنید.

چطور قیمت سازه LSF را محاسبه کنیم؟

آریو سازه  به راحتی می تواند به شما برای این کار کمک کند. شما با اعلام مساحت مورد نظر خود می توانید از متخصصین ما در گروه مهندسی آریو کمک بگیرید در تخمین قیمت به شما کمک کنند.  همچنین ما کاتالوگ و نمونه های بسیاری داریم که به شما در تصمیم گیری و انتخاب کمک می کنند. بدون هیچ نگرانی همین امروز برای خرید ویلای ارزان قیمت در شمال اقدام کنید.

مطمئن باشید هیچ گاه از تصمیم خود پشیمان نخواهید شد. شما در کمترین زمان ممکن و با کمترین بودجه صاحب بهترین خانه پیش ساخته در خوش آب و هواترین منطقه شمال کشور خواهید شد و این چیزی است که تنها از سازه های LSF و گروه آریو سازه بر می آید.

کاربرد سازه LSF در ساختمان سازی Read More »

قیمت سازه های پیش ساخته به چه عواملی بستگی دارد؟

داشتن یک ویلا در منطقه ای خوش آب و هوا آرزوی تمام افرادی است که در مناطق شلوغ و آلوده زندگی می کنند. مدت ها است که گیلان به یکی از قطب های گردشگری و مهاجرت کشور تبدیل شده است. عده ای از افراد تنها با یک بار مسافرت به گیلان و گشت و گذار در شهرهایی مانند رشت  و لاهیجان به این فکر می افتند که خانه ای در این شهر ها داشته باشند. اما هزینه‌های سنگین ساخت و ساز و مدت زمان طولانی آماده سازی ویلای لوکس و مدرن در لاهیجان آن ها را از تصمیم­ شان منصرف می کند. ما اینجاییم تا شما را با ویلای پیش ساخته و قیمت سازه های پیش ساخته lsf آشنا کنیم.

چطور صاحب یک ویلای لوکس در گیلان شویم

در مقالات پیشین بلاگ آریو سازه درمورد ساخت ویلای ال اس اف صحبت کردیم و از مزایای آن گفتیم. اما اگر شما موفق به خواندن این مقاله نشده اید می توانیم به طور خلاصه ویلای ال اس اف را برایتان شرح دهیم.

امروزه همه چیز دستخوش تغییراتی شده است. ساخت و ساز خانه و ویلا نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. چندین دهه است که سازه هایی تحت عنوان سازه LSF ساخته شده اند که ویژگی هایی منحصر به فرد را دارند. این ویژگی های که LSF ها دارند تمایل افراد برای استفاده از آن ها را افزایش می دهند. قیمت سازه های پیش ساخته بسیار مناسب است، سرعت ساخت و مقاومت بالایی نیز در برابر انواع آسیب ها دارند که از جمله مواردی است که افراد را برای استفاده از آن ترغیب می کند.

چرا باید از سازه های پیش ساخته استفاده کنیم

این سازه ها استاندارد هستند و کلیه تاییدیه های لازم از نظام مهندسی دارند. بنابراین استفاده از آن ها هیچ گونه ممنوعیتی ندارد. اما آنچه تمایل را برای استفاده از این خانه های پیش ساخته پلیمری بیشتر می کند چیزی فراتر از تاییدیه های نظام مهندسی است. در زیر به برخی از این عوامل اشاره کرده ایم:

چرا باید از سازه های پیش ساخته استفاده کنیم

 1. مصالح این سازه ها در دسترس است

سازه های ال اس اف گیلان در مدت زمان کمی به راحتی در کارخانه های مربوطه ساخته می شوند. بیش از ۶۰ درصد این سازه ها نیز در همان زمان ساخت مونتاژ می شود. بنابراین در محل پروژه سازه LSF کار خیلی کمی برای مونتاژ انجام می شود و به همین دلیل قیمت سازه های پیش ساخته بسیار مناسب است. این مصالح همیشه وجود دارند و تحت تاثیر نوسانات بازار نیستند. لذا قیمت سازه های پیش ساخته عموما ثابت است. این سازه ها همچنین دارای عایق های رطوبتی و صوتی هستند و طول عمر و دوام سازه را بالا می برند.

 1. سرعت ساخت و ساز بالا

این سازه ها برخلاف انواع سازه های بتنی که عمده امور مربوط به سر هم شدن اسکلت بندی شان در محل پروژه انجام می شود؛ سازه هایی آماده هستند. بنابراین نیازمند زمان زیادی برای آرماتور بندی و یا جوشکاری و برش کاری ندارند. همچنین خبری از ستون ها و سازه های بیتنی نیست بنابراین زمان برای خشک شدن ملات های بتنی هدر نمی رود. عموما آماده سازی این گونه سازه ها در مدت زمان ۴۵ تا ۶۰ روز اتفاق می افتد.

 1. با دوام و دوستدار محیط زیست

این سازه ها اگر عوامل افزایش دوام سازه LSF توسط خریدار رعایت شود؛ تا حداقل ۹۰ سال نیازی به تعمیر نداشته و عموما آسیب نمی بینند. از طرفی این سازه ها بر خلاف سایر سازه های موجود در حین ساخت نخاله های ساختمانی تولید نمی کنند. حتی پس از ۱۰۰ سال اگر اقدام به از بین بردن سازه کردید، نخاله های این سازه های قابلیت بازیافت دارند و  هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند.

تخمین قیمت سازه های پیش ساخته  Lsf

برای خیلی از افراد داشتن و انتخاب خانه ها و ویلاهای پیش ساخته لوکس منوط به این است که قیمت سازه های پیش ساخته در محدوده ی کمی باشد. در واقع عده زیادی از افراد گمان می کنند که این سازه ها قیمت بالایی دارند. ما اینجا هستیم تا در این بخش شما را با عوامل تأثیر گذار در قیمت سازه های پیش ساخته lsf آشنا کنیم. از جمله مهمترین عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فلت بودن سازه پیش ساخته
 • دوبلکس بودن سازه پیش ساخته مورد نظر
 • طراحی کلاسیک سازه
 • طراحی مدرن ویلا
 • نمای ساختمان
 • نوع پوشش دیوارهای داخلی ساختمان
 • چگونمگی دکوراسیون داخلی
 • نوع سیستم گرمایشی (گرمایش از کف گران تر از نوع پکیج و رادیاتور است)
 • نوع پوشش کف ساختمان (پارکت از سرامیک گران تر خواهد بود)
 • نوع در و پنجره های به کار رفته در ساختمان ( از چه متریالی باشند و چه اندازه ای داشته باشند؛ بدون شک استفاده از پنجره های قدی و بزرگتر و یا پنجره های دو جداره و سه جداره گران تر از انواع دیگر است)
 • زمین احداثی (زمین صاف باشد یا شیب دار. قیمت سازه های پیش ساخته lsf برای احداث ساختمان ویلا در زمین های شیب دار به علت دشواری کار سخت تر است)
 • مکان اجرای سازه (هزینه اجرای سازه مناطق دور از شهر به مراتب بیشتر از داخل شهر خواهد بود)

تخمین قیمت سازه های پیش ساخته  Lsf

عقد قرارداد برای ساخت ویلای پیش ساخته

همانطور که گفته شد شما به راحتی می توانید در در کمترین زمان ممکن در شمال ایران صاحب یک ویلا شوید. برای این کار گروه آریو در این مسیر همراه شما خواهند بود. ما می توانید در هر ابعاد و اندازه ای که شما بخواهید برایتان یک ویلای ارزان و کوچک در گیلان را احداث کنیم.

شما با خرید ویلاهای پیش ساخته دیگر نیازی به صرف هزینه ها و وقت خود برای مدت طولانی ندارید. با صرف کمترین هزینه می توانید یکی از بهترین ویلاها را داشته باشید. با هزینه های مازاد به فضاسازی ویلای خود بپردازید و صاحب یک قطعه از بهشت بر روی زمین شوید. این ها تمام گزینه هایی است که با عقد قرارداد با شرکت آریو سازه برایتان اتفاق خواهد افتاد.

برای برآورد دقیق قیمت سازه های پیش ساخته و پیشنهاد طرح ویلای مورد علاقه خود می توانید در هر زمانی با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید. ما اینجا هستیم تا شما را به آرزویتان نزدیک کنیم.

قیمت سازه های پیش ساخته به چه عواملی بستگی دارد؟ Read More »

روش های افزایش دوام سازه های LSF

طول عمر سازه های به کار رفته در ساختمان سازی عاملی است که بیان می کند ساختمان پیش رو تا زمانی می تواند در برابر آسیب های وارده از خود تحمل نشان دهد. بنابراین برای اینکه ساختمان و ویلای زیبای شمال را برای سالیان دراز بتوانیم به همین صورت که هست حفظ کنید؛ به ادامه این مقاله نیاز خواهید داشت. در ادامه این مقاله می خوانید که سازه LSF چیست. بعد از اینکه به خوبی با نوع سازه ساختمان خود آشنا شدید به شما خواهیم گفت که افزایش دوام سازه های LSF به چه عواملی بستگی دارد و چطور می توانید باعث افزایش دوام سازه های LSF شوید.

کمی درمورد سازه LSF

سازه LSF یکی از پر کابرد ترین سازه ها برای ساخت ویلاهای لوکس در شمال است. این سازه ها از طول عمر بالایی برخوردار بوده و در برابر صدمات وارده بسیار مقاوم هستند. روی این سازه ها با یک ورق گالوانیزه مرغوب پوشیده است که آن ها را برای استفاده در مناطق سرد و رطوبت دار شمال به یک گزینه عالی تبدیل کرده است. مقاومت بالای آن ها در برابر زلزله و حریق این سازه ها را تبدیل به بهترین انتخاب برای مناطق زلزله خیز می کند.

همچنین این سازه ها با توجه به طرح و پیش فرض مورد علاقه شما از ویلای رویایی تان قابل ساخت است. بنابراین در هر شکل و طرحی که شما بخواهید و با هر اندازه ای که مد نظر دارید امکان ساخت سازه LSF موجود است. کافی است تا برای داشتن یک خانه از پیش ساخته شده سری به وب سایت آریو سازه بزنید.  پیش ساخته بودن این سازه های مقاوم این امکان را به شما می دهد تا در مدت زمان کوتاهی و با صرف هزینه ای بسیار کم صاحب یک ویلای خاص و نقلی شوید.

چه روش هایی برای افزایش دوام سازه های LSF وجود دارد

همان طور که گفته شد افزایش دوام سازه های LSF در میزان ماندگاری ویلای زیبا و لوکس رشت بسیار تاثیرگذار بوده و رابطه مستقیم دارد. در واقع مقاومت سازه شما با طول عمر ساختمان در ارتباط است. روش های متفاوت و زیادی برای افزایش دوام سازه های LSF وجود دارد. از این میان می توان به استفاده از سیستم های دیوار برشی و دهانه های پیوندی که با اتصالات فولادی مورب مورد استفاده قرار می گیرند، بهره گرفت.

همچنین استفاده از ورق های زینگ (گالوانیزه) با خلوص بالاتر نیز می تواند در مقاومت بیشتر این این سازه ها و در نتیجه افزایش دوام سازه های LSF تاثیرگذار باشد. یکی دیگر از روش ها در افزایش دوام سازه های LSF می تواند استفاده از اتصالات بیشتر باشد. این اتصالات بیشتر و مقاوم تر به سازه کمک می کنند تا در زمان وارد آمدن فشار کمتر دچار آسیب شود.

و در آخر نیز یکی از روش های دیگری که در افزایش دوام سازه های LSF می تواند تأثیر مثبتی بگذارد، استفاده از اتصالات میانی مورب شکل است. این اتصالات می توانند نیروی وارد شده را به بخش های دیگر سازه منتقل کنند و بنابراین آسیب وارده بسیار کم تر خواهد بود.

چه روش هایی برای افزایش دوام سازه های LSF وجود دارد

طول عمر خانه های پیش ساخته پلیمری

وقتی که اقدام به خرید خانه های پیش ساخته می کنید شاید یکی از اساسی ترین سوالاتی که ذهن شما را به خود جلب کند، طول عمر این چنین خانه هایی است. این خانه در صورتی که به خوبی نگهداری شوند دارای طول عمر بالایی خواهند بود.

یکی از عواملی که می تواند در طول عمر خانه پیش ساخته شما تأثیر گذار باشد، توجه به عوامل افزایش دوام سازه های LSF است. در واقع هر چه بیشتر در ساخت اولیه خانه پیش ساخت دقت بیشتری شود و از اتصالات بیشتر و مورب بهتری استفاده شود طول عمر خانه شما نیز به همان میزان افزایش خواهد داشت.

از روش هایی که می توانید نسبت به ایمنی و طول عمر خانه خود و افزایش دوام سازه های LSF مطمئن باشید این است که از یک گروه حرفه ای مشاوره گرفته و به آن ها سفارش آماده سازی ویلای کوچک و ارزان  در شمال خود را بدهید. امروزه گروه های مهندسی زیادی به این ساخت پروژه LSF  مشغول هستند؛ به همین دلیل نیز پیدا کردن گروه های مهندسی حرفه ای و با تجربه کمی دشوار خواهد بود. اما ما اینجا هستیم تا بهترین انتخاب را به شما ارائه کنیم.

شرکت آریو سازه یکی از گروه های مهندسی حرفه ای و با تجربه در زمینه سازه های ساختمانی است. این گروه بهترین انتخاب برای  افرادی است که علاقه مند داشتن یک ویلای رویایی و لوکس در شمال ایران هستند. شما به راحتی و با آسودگی خاطر هر چه بیشتر می توانید به این گروه سفارش ویلای مورد علاقه خود را بدهید و از دوام سازه های ال اس اف به کار برده شده نیز اطمینان داشته باشید.

اطلاع از قیمت سازه ال اس اف گیلان

اطلاع از قیمت سازه ال اس اف گیلان

گیلان به علت مناظر زیبا و چشم نوازی که دارد این روزها به یکی از قطب های مهاجرت داخلی تبدیل شده است. افراد زیادی هستند که گیلان و شمال کشور را برای مهاجرت و نقل مکان انتخاب می کنند. بنابراین داشتن یک ویلای کوچک ارزان در رشت می تواند به یک نیاز ضروری تبدیل شود. آماده سازی سریع ویلای مورد نظر می تواند به یک مزیت برای افراد متقاضی تبدیل شود. کافی است تا سری به سایت آریو بزنید. این گروه به طور کامل به تمام پرسش های شما پاسخ داده است.

اما در مورد قیمت سازه Lsf و هزینه ساخت ویلا در گیلان باید بگوییم که این برآورد یک عمر کاملاً تخصصی است و نیازمند حوصله و محاسبات مهندسی و تخصصی خواهد بود. عوامل زیادی در هزینه ساخت و ساز ویلای مورد نظر می توانند تأثیر گذار باشند که از این میان نوع سازه اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین بیان کردن یک قیمت دقیق در مقاله ها امری غیر تخصصی و اشتباه است.

با تماس با گروه آریو و برگزاری یک جلسه تخصصی و مشاوره ای می توانید از تخصص مهندسین این گروه استفاده کرده و یک قدم به داشتن یک ویلای ارزان و لاکچری در رشت نزدیک تر شوید.

روش های افزایش دوام سازه های LSF Read More »

دلایل به کارگیری سازه LSF در کشورهای گوناگون + تاریخچه

ساخت و ساز و ایجاد یک سرپناه برای خود و خانواده برای جلوگیری از آسیب های موجود در محیط اطراف، تاریخچه ای به قدمت طول عمر بشر دارد. بشر اولیه زمانی که برای خود سر پناهی ساخت، کسی بود که می توان از او به عنوان خالق ابتدایی ترین سازه ها جهت ساخت و ساز یاد کرد.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی سازه های متفاوتی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پر کاربردترین ها و البته ایمن ترین انواع سازه ها، سازه LSF یا سازه فولادی سبک است. در ادامه مقاله قصد داریم تا تاریخچه و دلایل به کارگیری سازه LSF در کشورهای گوناگون مورد بررسی قرار دهیم.

سازهLSF از کجا آمده است؟

تاریخچه استفاده و به کارگیری سازه LSF به سال های ۱۸۸۶ و کشور انگلستان بر می گردد. در آن زمان از نوعی سازه با عنوان سازه های فولادی سرد نورد استفاده می شد. این نوع سازه ها در زمان در استانداردهای موجود در بریتانیا دارای جایگاه خیلی خوبی بودند.

طولی نکشید که طراحی و تولید و استفاده از آن ها طبق آیین نامه های ساخت و ساز بریتانیا فراگیر شد. بریتانیا که پیش از آن و از سده ۱۷ میلادی از چوب ها برای قاب بندی پنجره و اسکلت بندی ساختمان ها استفاده می کرد؛ حالا با تمایل بیشتری از سازه های فولادی استفاده می کرد. در ابتدای دهه ۸۰ قرن ۱۸ بریتانیا شروع به ترکیب پروفیل فولادی با قاب بندی های چوبی کرد.

در سال ۱۹۱۴ در انگلیس، برای اولین بار یک مقطع  C سرد نورد که در صنعت LSF به عنوان STUD شناخته می شد وارد صنعت قاب بندی ساختمان سازی شد و اولین اسکلت بندی های فلزی را ایجاد کرد. ویژگی منحصر به فرد به قاب بندی به سبب تمایل بیشتر برای به کارگیری سازه LSF شد این بود که این نوع سازه تقریبا یک سوم وزن سازه های چوبی را داشت. بنابراین سبب ایجاد یک تحول نویت در صنعت ساختمان سازی آن زمان انگلیس شد.

در سال های پایانی دهه ۸۰ میلادی یک معمار آمریکایی به نام ابراهام ریگمن با بهره گرفتن از سازه های سرد نور در دیوارها و سقف یکی از ساختمان های ۶ طبقه در منطقه ای به نام آلاباما واژه ای به نام Lightweight Steel Framing را ایجاد کرد. این واژه همان سازه LSF مشهور است.  او ادعا می کرد که این قاب های فولادی سبک ترین قاب های موجود در جهان هستند؛ و به کارگیری سازه LSF می تواند بسیار ایمن باشد و همین طور نیز بود.

دلایل به کار گیری LSF در اروپا

اروپایی ها تا پیشاز جنگ جهانی هیچ گاه از سازه های فولادی در ساخت و ساز استفاده نکرده بودند. آن ها منبع تجدید پذیری از چوب ها داشتند و عمئما اسکلت ساختمان هایشان از چوب بود. بعد از جنگ و با ورود فولاد و فلزات به بخش ساختمان سازی و با توجه به اینکه ساخت و ساز و اسکلت بندی با استفاده از فولاد ها و سازه LSF بسیار سریع رخ می داد؛ آن ها نیز به استفاده از این سازه ها روی آوردند.

دلایل به کار گیری LSF در اروپا

دلایل به کارگیری LSF در آمریکا و کانادا

مردم هر ساله در آمریکا و کانادا به علت بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و طوفان عده زیادی را از دست می دادند. پیش از کشف فونداسیون ال اس اف، عموما خانه ها از چوب و سنگ ساخته می شد. اما از قرن ۱۹ به بعد افراد در امریکا برای جلوگیری از تلفات در زلزله و آتش سوزی و با توجه به شرایط مناسب در کاربرد، قیمت و اجرای به کارگیری سازه LSF اقدام به استفاده از آن ها در ساختمان سازی کردند.

دلایل به کارگیری LSF در آسیای غربی چه بود

ایران و ترکیه از یشگامان استفاده از سازه LSF در غرب آسیا بودند. این دو کشور با توجه به شرایط اقلیمی و نیز قرار گرفتن در زلزله خیز ترین کمربند موجود در کره زمین طراحی و اجرای سازه LSF را بسیار ضروری دانستند. همچنین این کشورها بر خلاف اروپا منابع تجدید پذیری نداشتند بنابراین برای حذف شرایط زیست محیطی باید استفاده از چوب را متوقف و استفاده از خانه های پیش ساخته پلیمری را جایگزین می کردند.

کدام مناطق ایران بیشترین به کارگیری سازه LSF را دارند

شمال ایران دارای بهترین آب و هوا و شرایط زندگی است. هر ساله عده زیادی برای رهایی از آلودگی هوا و شلوغی ها تصمیم به ساخت و ساز ویلا در شمال می گیرند. با توجه به اینکه سرعت عمل در ساخت بسیار حائز اهمیت است، افراد زیادی استفاده از خانه های پیش ساخته را به صرف وقت و هزینه های زیاد برای ساخت ویلا ترجیح می دهند. ویلا های پیش ساخته این توانایی را دارد که شما را در کترین زمان ممکن به صاحب یکی از زیباترین و ارزان ترین ویلاها در رشت تبدیل کنند.

اگر برای ساخت ویلای ارزان در گیلان به دنبال کمک هستید و یا نمی دانید چه سازه ای برای ویلای شما مناسب است تنها کافی است با شرکت آریو ارتباط بگیرید. مهندسین آریو به راحتی و در کمترین زمان شما را استفاده و به کارگیری سازه LSF آشنا می کنند.

کدام مناطق ایران بیشترین به کارگیری سازه LSF را دارند

هزینه ساخت ویلا در گیلان

اگر شما نیز به دنبال استفاده و به کارگیری سازه LSF برای ساخت ویلا در شمال هستید باید به شما شرکت آریو سازه را معرفی کنیم. این شرکت یکی از پیشگامان به کارگیری سازه lsf در گیلان و شمال ایران است. به راحتی دادن طرح مورد نظر خود به گروه آریو با هزینه ساخت ویلا در گیلان آشنا می شوید و تصمیم گیری می کنید.

شما با کمک آریو سازه و استفاده از سازه های lsf دارای یک ویلای لوکس در شمال خواهید شد که ویژگی خاصی از جمله موارد زیر را دارا است:

 • هزینه ساخت کم
 • سرعت ساخت بالا
 • ضد حریق
 • مقاوم در برابر زلزله
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و اکسیداسیون
 • عایق برودت و حرارت
 • طراحی مناسب با سلیقه شما و کاملا خاص

اگرچه برآورد دقیق هزینه ساخت ویلا در گیلان در این مقاله امکان پذیر نیست، اما می توانیم بگوییم هزینه به کارگیری سازه lsf در ساخت ویلا بسیار کمتر از سایر سازه ها خواهد بود.

دلایل به کارگیری سازه LSF در کشورهای گوناگون + تاریخچه Read More »

ساخت ویلا با ال اس اف | سریع ترین روش ساخت ویلا

به دنبال خرید یک ویلا هستید؟ خریدن و داشتن یک ویلا در شمال کشور برایتان به یک آرزو تبدیل شده است؟ ما این جا هستیم تا شما را به آرزوی دیرین خود برسانیم. داشتن ویلایی لوکس و زیبا در رشت دیگر برایتان یک آرزو نخواهد بود. حتی برای خرید و داشتن آن نیز نیازمند صفر هزینه و زمان زیادی نخواهید بود. تنها کافی است در ادامه مسیر همراه این مقاله از بلاگ سازه آریو باشید. ما امروز قصد داریم تا بیشتر در مورد سریع ترین روش داشتن یک ویلا صحبت کنیم. بله قصد داریم تا سریع ترین روش داشتن ویلا که همان ساخت ویلا با ال اس اف است را توضیح دهیم.

پروژه سازه lSF  نامی آشنا

برای کسانی که اولین بار است نام سازه lSF به گوششان خورده است باید در این مورد بگوییم که سازه lSF راه رسیدن به آرزویتان است. سازه LSF یکی از مقاوم ترین سازه های فولادی سبک است. این سازه از پیش ساخته شده می تواند در اندازه و ابعاد متفاوت و با طرح های متنوع ساخته شود. در برابر بلایای طبیعی و خطرناکی مانند زلزله و آتش سوزی بسیار مقاوم است. یک عایق عالی برای برودت است و در هزینه های مربوط به انرژی آتی صرفه جویی خواهد کرد.  تنها کافی است نام شرکت آریو سازه را جستجو کنید تا بیشتر با سازه های سبک فولادی LSF  آشنا شوید.

مزایای ساخت ویلا با ال اس اف

برای ساخت ویلا با ال اس اف اول باید بررسی کنید که چرا و به چه دلیلی باید این نوع سازه را انتخاب کنید. این سازه ها دارای ویژگی های زیادی هستند و به تعدادی از آن ها در بخش قبل نیز اشاره شد. در این بخش نیز می خواهیم به برخی دیگر از این ویژگی ها اشاره کنین تا به راحتی بتوانید برای ساخت ویلای لاکچری در شهرهای شمالی تصمیم گیری کنید. ویژگی های منحصر به فرد سازه lSF عبارتند از:

 • سازه نهایی حاصل از روش ساخت با فونداسیون ال اس اف از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
 • این گونه سازه ها از بهترین استانداردهای روی جهان پیروی می کنند. از مهم ترین آن ها می توان به ضد زلزله بودن ساخت ویلا با ال اس اف اشاره کرد.
 • این خانه های پیش ساخته پلیمری از مقاومت بالایی در برابر حرارت، آتش سوزی و زلرزله برخوردار هستند. همچنین اگر در مناطق با اقلیم طوفانی و بارانی مانند گیلان قصد احداث ویلا را داشته باشید می توانید بدون نگرانی از ال اس اف گیلان استفاده کنید.
 • این سازه هاا در برابر شرایط حاصل از اکسیداسیون و خوردگی بسیار مقلوم هستند و به راحتی دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شوند.
 • به علت اینکه در مراحل ساخت آن ها از عایق های LSF استفاده می شود بهترین عایق صوتی هستند.
 • سازگار با محیط زیست هستند. اگر روزی قصد تخریب آن ها را داشته باشید به راحتی قابلیت بازیافت را دارند.
 • سرعت ساخت و ساز و اجرای آن ها بسیار بالا است.
 • حمل و نقل این سازه ها بسیار راحت است.

مزایای ساخت ویلا با ال اس اف

مراحل ساخت ویلا با ال اس اف

برای اینکه بتوانید ویلایی پیش ساخته و زیبا در شمال ایران داشته باشید، باید چهار مرحله اساسی را پشت سر بگذارید. در ادامه این چهار مرحله مورد بررسی قرار گرفته اند:

 • مرحله شالوده یا فونداسیون

در این مرحله ابتدا یک نوار با عمق ۴۰ الی ۵۰ سانتی متر را اجرا می کنند تا بتوانند دیوار ها را در سیستم LSF نصب کنند. این طراحی یکی از اساسی ترین گام ها در ساخت ویلا با ال اس اف است. زیرا باید به طوری طراحی شود تا بارهای وارد شده به دیوارها به طور مناسبی در تمام نقاط پخش شوند.

 • دیوار

در این مرحله باید از یک سری انکربولت استفاده شود. اما پیش از آن باید در روی این انکربولت ها تراک های مربوط به کف قرار بگیرید. بعد از آن استادها یا همان دیوار ها داخل تراک کف قرار می گیرند. تراک اجزایی افقی و کشویی هستند که کارشان این است که استادها را از بالا و پایین در بر بگیرند. همچنین استادها یک جز مهم دیگر در بخش مربوط به دیوار هستند. این  اجزا که به صورت قائم و ایستاده هستند به برپایی دیوارها کمک کرده و وظیفه اصلی مهم آن ها این است که بارهای ثقلی را تحمل کنند.

 • سقف

برای ساخت ویلا با ال اس اف شیوه های گوناگون و متفاوتی برای اجرا آن ها وجود دارد. یک روش، روش تیرریزی است. در این روش معمولا در ساخت و ساز سقف هایی از نوع میانی که در امتداد استادهای مربوط دیوار قرار می گیرند، استفاده می شود. برای پوشش سقف نیز بسته به زیبایی و جلوه مورد نظر کارفرما از گچ، چوب و یا بتن ریزی استفاده می شود.

 • تاسیسات

اخرین و مهمترین بخش در ساخت ویلا با ال اس اف است. این مقاطع در تیرچه های مربوط به سقف و یا استادهای دیوار قرار می گیرند. مقاطع CFS دارای سوراخ هایی هستند که برای نصب تاسیسات از آن ها استفاده می شود.

مراحل ساخت ویلا با ال اس اف

چطور صاحب یک ویلای لوکس و مدرن در رشت بشویم

برای اینکه بتوانید صاحب یک ویلای لوکس در رشت بشوید تنها کافی است سری به آریو سازه بزنید. ما به راحتی می می توانیم شما در تمام زمینه های مربوط به ساخت ویلا با ال اس اف کمک کنیم. پرسشی وجود ندارد که کارشناسان ما برای پاسخی تخصصی نداشته باشند.

داشتن یک خانه در شهر رشت و یا دیگر مناطق گیلان این امکان را به شما می دهند تا هر زمان و هر چقدر که خواستید که خانه ای شیک بمانید و از طبیعت بکر و زیبای شمال لذت ببرید. شما با پرداخت هزینه ای بسیار کم می توانید صاحبت یکی از زیباترین ویلاهای شمال ایران بشوید.

هزینه ساخت ویلا در گیلان به شیوه ای غیر از استفاده از ساخت ویلا با ال اس اف بدون شک بسیار زیاد خواهد بود. قیمت سازه ال اس اف بسیار کم بوده و مدت زمان کمی نیز برای آماده شدن نیاز دارد. بنابراین شما پس از عقد قرداد تنها باید به مدت یک الی دو ماه صبر کنید تا ویلای رویایی تان آماده تحویل شود.

ساخت ویلا با ال اس اف | سریع ترین روش ساخت ویلا Read More »

اسکرول به بالا
به بالای صفحه بردن