گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

 

چرا سازه ال اس اف LSF

از ویژگی‌های منحصر بفرد سازه سبک ال اس اف LSF، به اجرای سریع، وزن کمتر سازه، مقاومت در مقابل زلزله و بلایای طبیعی می‌توان اشاره کرد. قیمت سازه سبک ال اس اف LSF نسبت به سایز سازه‌ها کمتر نمی‌باشد ولی با توجه صرفه‌جویی در انرژی، یه سرمایه‌گذاری محسوب می شود.

سرعت ساخت بالا

با توجه به پیش ساخته بودن سازه سرعت ساخت بسیار می باشد نسبت به سازه های سنتی

کیفیت بالا

با توجه به اینکه سازه در کارخانه ساخته می شود در مراحل مختلف کنترل کیفیت روی سازه انجام می شود.

تنوع در طراحی

با توجه به ساختار سازه امکان طراحی با نظر کارفرما و طرح های مختلف امکان پذیر است.

قیمت منصفانه

سازه lsf نسبت به سازه های متداول قیمت یکسان و به مراتب کمتری با توجه به هزینه ها بالاسری دارد.

سازهال اس اف  lsf همان سازه های از قبل ساخته شده است که معماران آن ها را طراحی کرده و تولیدشان توسط کارخانه ها صورت می گیرد. سپس به کمک بولت ها، پیچ های سر مته ایی و … به همدیگر وصل می شوند.

همچنین عرض و ضخامت این ورق های گالوانیزه با توجه به نوع ساختمان در سایزهای مختلفی تولید می گردد. بنابراین گزینه مناسبی برای جایگزینی ساختمان سازی به روش سنتی و بتنی است. البته ساخت این سازه به سال ۱۸۵۰ باز می گردد که پیشرفت چندانی تا سال ۱۹۶۴ نداشت تا زمانی که ضوابط و استانداردهای آن پایه ریزی شد.

سازه ال اس اف یک سیستم از قبل طراحی و ساخته شده است که برای ساخت ویلاها، اداره ها، ساختمان ها و … به کار می رود.

همچنین بلایای طبیعی همچون زلزله و سیل در کمین بوده که هر ساله زندگی اشخاص زیادی را با خطر مواجه می کنند. بنابراین اکثر مرگ و میرهای حاصل از زلزله به علت وجود بارهای مرده در ساختمان ها هستند.

تقریباً ۷۰% سازه ال اس اف توسط شرکت های فعال در این زمینه تولید می گردد. بنابراین در مرحله اولیه فونداسیون یا شالوده به شکل گسترده و نواری در کار اجرا گردیده و داخل آن با پیچ های انتظار به حالت عصایی یا میلگردی در فاصله تعیین شده کار گذاشته می شوند.

همچنین در سازه های ال اس اف فونداسیون باید به گونه ای طراحی گردد که کلیه فشارهای وارد را به شکل درستی انتقال دهد. اما شرکت آریو سازه صفر تا صد این فرآیند را برای شما انجام خواهد داد.

گیلان ال اس اف

 

 

سازه ال اس اف همانند دیگر سازه ها باید در مرحله نخست یک طرح اولیه داشته باشد که مقاومت های بادی، ضخامت تیرها، ستون ها و زلزله در آن تعریف گردد. سپس ماکتی از ویلا یا ساختمان مدنظر برای شخص کارفرما ساخته شود. البته در همان طرح اولیه کلیه راه های اتصالی همچون فاضلاب، برق و آب به ساختمان تعیین شده است.

بعد از طی مراحل ذکر شده باید پروسه پی ریزی و ساخت اسکلت شروع شود. همچنین با ساخت دیوارهای ساختمان به صورت توخالی و پر نمودن درون این فضاها با بتن سبک می تواند به یک عایق خوب برای صدا و انرژی تبدیل گردد. در مرحله بعد پوشش های داخلی و خارجی سقف تکمیل می شود. در مرحله آخر نیز باید تأسیسات برقی، پنجره، درب و تأسیسات مکانیکی به اتمام برسد.

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

 

سیستم ساخت قاب سبک فولادی LSF (Lightweight Steel Framing) ال اس اف یک سیستم ساختمانی است، که برای اجرای ساختمان‌های عمدتاً کوتاه مرتبه و میان مرتبه (حداکثر تا ۵ طبقه) استفاده می‌شود و مورد تأیید مهندسین عمران در کشورهای توسعه‌یافته و همچنین سازمان نظام مهندسی ایران می‌باشد.

جنس سازه LSF ال اس اف از ورق گالوانیزه بوده و استفاده از این نوع اسکلت در کشور ما قدمتی حدوداً ده ساله دارد و به دلیل دارا بودن مزایای متعددی، استفاده از آن رشد چشمگیری یافته است. در حال حاضر تعداد قابل توجهی از پروژه‌های ساختمانی با استفاده از سازه LSF در کشور اجرا شده است.

سازه سبک LSF به دلیل عدم استفاده از مصالح سنگین، وزن پایین و عملکرد بهتری که در برابر بار زلزله داشته در مناطق زلزله‌خیز جزو بهترین گزینه‌ها در ساختمان‌سازی محسوب می‌شود.

در بدترین حالت و تحت شدیدترین زلزله اعضای قائم این سازه‌ها دچار پیچش گردیده و بر خلاف سازه‌های سنتی آوار ندارند. همچنین استفاده از عایق‌های حرارتی و صوتی مدرن در این صنعت، این سازه را در صدر سازه‌های ساختمانی مناسب برای مناطق خاص با اقلیم‌های بد آب و هوایی قرار داده است.

برتری سازه سبک ال اس اف LSF و ارجحیت آن نسبت به سازه‌های متداول به دلیل مقاومت بالای آن در برابر زلزله، افزایش پایایی و ماندگاری ساختمان، سبک بودن سازه، سرعت فوق‌العاده اجرا و کاهش هزینه ساخت است.

در بین همه‌ی این عوامل، هزینه‌ی ساخت برای افراد یکی از مهم‌ترین آن‌هاست و موارد مختلفی در میزان آن اثرگذارند. مواردی مثل: نوع کاربری (مسکونی، اداری، …)، نقشه‌ی معماری، متراژ، تعداد طبقات، ارتفاع طبقات، دهانه‌ی ساختمان، دهانه‌ی بازشوها و نوع سقف، همگی عواملی هستند که در کاهش و یا افزایش قیمت تأثیرگذارند.

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

گیلان ال اس اف

از آن جایی که کشور ما روی کمربند فعال زمین لرزه در جهان واقع شده است لذا سبک کردن ساختمان به روش‌های نوین از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد.

سازه LSF یک سیستم پیش‌ساخته ساختمانی است که طی دو دهه اخیر در بسیاری از نقاط جهان برای تولید انبوه مسکن به کار رفته است. سازه LSF از مقاطع فولادی جدار نازک باز تشکیل شده است. این مقاطع با انجام عملیات نورد سرد بر روی ورق نازک فلزی ساخته می‌شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
به بالای صفحه بردن