نحوه اجرای سازه LSF

نحوه اجرای سازه LSF

نحوه اجرای سازه LSF

سازه lsf یک اسکلت فولادی نورد شده ‌است و جزو سیستم‌های مدرن در ساخت خانه‌های پیش ساخته در صنعت ساختمان ‌سازی است. استفاده از این شیوه ساختمان ‌سازی برای ساختمان‌های بیشتر از چهار طبقه به کار می‌رود.  این سبک توسط همه ارگان‌های مربوطه مانند وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی و شهرداری تأیید شده ‌است. در دنیا امروز اکثر کشورها از این روش ساختمان ‌سازی استفاده می‌کنند. سازه lsf چیست؟ برای پاسخ به این سوال و نحوه اجرای سازه LSF در ادامه ما را دنبال کنید.

نحوه اجرای سازه LSF

امروزه فناوری های جدیدی ایجاد شده‌اند که کیفیت زندگی را افزایش داده‌اند که هر کدام با اهداف خاصی اجرا می‌شوند. هدف از اجرای سازه LSF، کاهش وزن سازه‌های فولادی و بتنی است. استفاده از این روش برای کشورهای زلزله‌خیز مانند ایران بسیار حائز اهمیت است. خانه پیش ساخته پلیمری جزو سیستم‌های ساختمانی مناسب برای رسیدن به این هدف مهم است. این سازه‌ در مراحل مختلف اجرا می‌شود که عبارت است از:

  • طراحی نقشه
  • طراحی اسکلت سازه lsf
  • تولید اسکلت سازه lsf
  • مونتاژ و نصب اسکلت lsf
  • نمای نهایی
  • تاسیسات الکتریکی و مکانیکی
  • عایق گذاری

طراحی نقشه

اولین مرحله در طراحی پروژه سازه lsf در اختیار داشتن نقشه معماری متناسب با سیستم قاب‌های فولادی سرد نورد است. در کل سیستم lsf انعطاف پذیری بسیار زیادی در حوزه اجرای انواع نقشه‌های ساختمانی دارد. اما طراحی نقشه با شناخت و آگاهی نسبت به خصوصیات این سیستم امکان پذیر خواهد‌ بود. در کل در صورت طراحی بهینه سازه lsf، وزن سازه در طراحی کاهش پیدا می‌کند و هزینه اسکلت سازه lsf هم کمتر می‌شود.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در طراحی نقشه سیستم فولادی سرد نورد شده رعایت شود، عبارت است از:

۱- با توجه به اینکه در انتقال بار سازه‌های Lsf دیوار باربر به کار می‌رود؛ پس سعی کنید که هنگام طراحی دیوارها در طبقات مختلف تمام دیوارها در پشت سر هم قرار داشته باشند.

۲- در طراحی فضاها محدودیت‌های دهانه را در نظر بگیرید و از ساخت دهانه‌های بسیار بلند پیشگیری کنید.

نحوه اجرای سازه LSF؛

طراحی اسکلت سازه lsf

بعد از اینکه نقشه پایانی به‌طور کامل آماده شد، باید طراحی سازه‌ای را انجام دهید. در این مرحله مهندسان طراحیژ توسط نرم افزارهای ویژه‌ای طراحی سازه مورد نظر خود را شروع می‌کنند. نرم افزاری که در طراحی سازه بسیار کاربردی است، نرم افزار مربوط به شرکت Framecad است. باید به این نکته توجه داشته باشید که هم نرم افزار طراحی و هم دستگاه تولید سازه باید مرتبط به یک شرکت خاص باشد. در کل نتیجه پایانی طراحی سازه به شکل فایل ورودی ماشین تولید کننده اسکلت ایجاد می‌شود.

در این مرحله از طراحی و اجرای سازه lsf، تلاش کنید با توجه به نقشه ساز،  بهترین طراحی ممکن را انجام دهید. سابقه این سبک از طراحی و اجرای سازه LSF، به سیستم کشور نیوزلند باز می‌گردد. در نهایت این سیستم در ایران تایید شده است و امروزه کاربرد زیادی دارد.

تولید اسکلت سازه lsf

در این مرحله نتیجه نرم افزار در اختیار دستگاه قرار داده می‌شود و دستگاه براساس طراحی اسکلت سازه، lsf را ایجاد می‌کند. سازه‌ای که به این صورت تولید شده است، به صورت پروفیل‌های c شکل است. موارد طراحی شده می‌تواند در کارگاه مونتاژ شود یا آن را به محل پروژه انتقال می دهند و با توجه به نقشه shopdrawing در محل پروژه مونتاژ خواهد شد. یکی از مزیت‌های ساخت اسکلت سازه lsf  با استفاده از این روش مربوط به محل پیچ گذاری در تمام سازه توسط ماشین است که با دقت بسیار بالایی انجام می‌شود.

مونتاژ و نصب اسکلت lsf

بعد از مونتاژ اجزای اسکلت lsf مانند دیوارها، سقف‌ها و غیره، باید اسکلت Lsf را نصب کنید. تمام مراحل این فرایند از قبل مشخص شده است و دیوارها با توجه به نقشه و بر مبنای شماره گذاری مونتاژ می‌شوند. در نهایت فرایند نصب با سرعت بالا انجام می‌شود. دیوارها با توجه به شماره‌ای که دارند، به ترتیب اجرا می‌شوند. در این صورت سازه به طور کامل با تمام نقاط هم تراز می شود. بعد از آن با استفاده از پیچ های رول بولت، سازه را به فونداسیون ال اس اف استفاده می‌کنند.

مراحل تولید سیستم قاب‌های سبک فولادی سرد نورد شده یک روش صنعتی محسوب می‌شود. در نهایت تمام مراحل از تولید تا اجرا در مدت زمان بسیار کمی انجام می‌شود. به عنوان مثال تمام مراحل از زمان نقشه کشی تا اجرا و نصب اسکلت سازه lsf، را می توان در کمتر از هفت روز انجام داد.

اجرای نمای نهایی؛ نحوه اجرای سازه LSF

اجرای نمای نهایی

برای اجرای سازه LSF برای نمای نهایی، تمام نماهای خشک را می‌توانید به آسانی اجرا کنید. در این زمینه می‌توانید از انواع مواد و مصالح متنوع استفاده کنید. عمده ترین مواد و مصالح مصرفی به عنوان نمای خارجی فایبر سمنت برد است. فایبر سمنت به عنوان سمنت برد معروف شده‌ است. این مواد در نما بیرونی، پوسته ایی ساختمان و پوشش‌های داخلی ساختمان استفاده می‌شوند. همچنین می توان از سمنت برای باربری طبقات ساختمان، پوشش دیوارهای داخلی، زیرسازی کاشی و سرامیک به کار برد. قیمت سازه ال اس اف در این مرحله تا حد زیادی به مواد مصرفی مورد نیاز شما بستگی دارد.

تاسیسات الکتریکی و مکانیکی

در این مرحله بر اساس نقشه‌های تاسیسات الکتریکی و مکانیکی؛ برق کشی و لوله کشی در ساختمان تکمیل می‌شود. توجه داشته باشید که تمام مراحل کارهای این مرحله بایستی توسط افراد متخصص و آشنا با سازه و اسکلت سازه lsf انجام شود. در غیر این صورت ممکن است با سوراخ‌کاری‌ها و جوشکاری های زیاد، به اسکلت سازه lsf خطرات جدی وارد شود. این موضوع معمولا هنگامی به وجود می‌آید  که ساختمان نیاز به سوراخ ‌کاری یا جوشکاری داشته باشد.

هزینه های ناشی از اجرای سازه LSF در گیلان

در کل تعیین قیمت و هزینه‌های ناشی از ال اس اف گیلان، کار چندان آسانی نیست؛ زیرا این هزینه‌ها به موارد بسیار زیادی بستگی دارند. معمولا قیمت سازه lsf، تا حد زیادی به نحوه اجرای سازه LSF بستگی دارد. هر چه در ساختار سازه خود از مواد با کیفیت و مصالح بیشتری استفاده کنید، معمولا قیمت‌ها به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند. همچنین سعی کنید که تمام مراحل سازه را در اختیار طراحان و مهندسان حرفه‌ای و با تجربه قرار دهید تا قیمت lsf سازه شما کاهش پیدا کند و کیفیت کار هم اطمینان حاصل کنید. شرکت آریو یمی از معتبرترین شرکت ها در زمینه پروژه‌های طراحی سازه است که مناسب‌ترین قیمت سازه lsf در گیلان، را ارائه می‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
به بالای صفحه بردن