سبک سازی با LSF چه فوایدی دارد

سبک سازی با LSF چه فوایدی دارد

ساختمان ها این روزها با روش ها و شیوه هایی نوین و متنوع ساخته می شوند. از زمانی که بشر ابتدایی و اولیه آموخت که برای در امان ماندن نیازمند داشتن خانه و سرپناه است تا این زمان که شما در خانه ای شیک و ویلاهای لوکس مشغول خواندن این مقاله هستید؛ ساختمان سازی دستخوش تغییرات زیادی شده است. یکی از این تغییرات بزرگ و البته بسیار مهم؛ تغییر در اسکلت بندی ساختمان ها بود. این روزها اغلب کسانی که برای ساخت ویلا در شمال اقدام می کنند، استفاده از LSF را ترجیح می دهند. ما نیز امروز در این مقاله قصد داریم تا بررسی که سبک سازی با LSF چه فوایدی دارد؟

سازه LSF چیست

این سازه ها به سازه هایی با وزن سبک و کم معروف هستند. از این سازه ها در سبک سازی با LSF ساختمان ها استفاده می شود. سازه هایی هستند که دارای وزن کم بوده و از ورق های گالوانیزه و پروفیل های مقاوم ساخته می شوند. بهترین انتخاب برای ساختمان سازی در شمال کشور و مناطق دارای رطوبت هستند.

این سازه ها در اکثر ساختمان سازی های اصولی و استاندارد مورد استفاده می گیرند. از سازه LSF به عنوان سازه های از پیش ساخته شده نیز یاد می شود. زیرا این سازه ها عموما در کارخانه و توسط سیستم های کامپیوتری و با دقیق ترین محاسبات طراحی می شوند. در پروژه هایی که از سازه LSF استفاده می شود؛ نیاز به استفاده از مصالحی مانند بتن نیز به حداقل می رسد.

سبک سازی با LSF چه فوایدی دارد

چرا باید به سبک سازی با LSF پرداخت؟

زلزله یکی از خطر آفرین ترین بلایای طبیعی است که عموما جان صدها نفر از افراد بی گناه می گیرد. اگر به سازه های ژاپنی دقت کرده باشید خواهید دید که این سازه ها در زمان بزرگترین زلزله ها نیز دچار فرو ریزش نمی شوند و تنها در جای خود می لرزند. شاید برایتان سوال شده باشد که چطور ژاپن به عنوان کانون زلزله های سهمگین آمار کشته شده کمی داشته و یا اصلا ندارد! پاسخ این سوال را می توان سبک سازی با LSF دانست.

پروژه سازه LSF یکی از برترین اقداماتی بوده که به دست بشر رخ داده است. این سازه ها را به عنوان مقاوم ترین سازه های موجود در بازار دانست. سازه هایی که در برابر زلزله مقاومت بالایی داشته و عموما ساختمان ها را ضد زلزله می کنند. استفاده از سبک سازی با LSF در ساختمان های مهمی مانند بیمارستان ها و مدرسه ها و یا مجتمع های مسکونی شلوغ باعث می شود تا زمان زلزله بار کمتری به پایه های اسکلت بندی ساختمان برسد و ساختمان دچار ریزش نشود.

همچنین خانه های پیش ساخته پلیمری که دارای LSF هستند، عموما طول عمر بالایی دارند. سبک سازی با این سازه ها باعث می شود که اسکلت ساختمان در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم باشد؛ این عدم پوسیدگی سبب می شود که ساختمان در اثر واردن آمدن فشار به راحتی به آواری بر سر ساکنان تبدیل نشود.

همچنین سبک سازی با LSF ساختمان را در برابر هدر رفت انرژی نیز بسیار مقاوم خواهد کرد. بنابراین در مصرف انرژی و نیز پرداختن هزینه های مصرفی مرتبط با انرژی بسیار عالی برخورد می کنند.

سازه LSF خانه و ویلای شما را در برابر آتش سوزی نیز مقاوم خواهد کرد. در شمال ایران که عموم مردم برای سر بندی از چوب استفاده می کنند، آتش به راحتی پیش روی خواهد کرد و در کمترین زمان خانه را دچار یک حریق خطرناک می کند. اما سازه LSF دارای ویژگی منحصر به فردی تحت عنوان عدم اشتعال است. بنابراین به راحتی دچار آتش سوزی و شعله ور شدن نمی شود.

استفاده از سازه LSF در گیلان

سازه LSF یکی از سازه های مورد علاقه برای افرادی است که به دنبال ساخت ویلا در شمال هستند. این سازه ها علاوه بر اینکه مقاوم و ضد زلزله هستند، سازه هایی با حمل و نصب آسان به شمار می آیند. بنابراین افرادی که به دنبال سریع تر ساختن ویلاها و خانه های خود هستند عموما به استفاده از خانه های پیش ساخته پلیمری روی می آورند.

این خانه ها مدت زمان کلی ساخت و ساز را کاهش می دهند و همچنین در هزینه ها نیز تا حد زیادی صرفه جویی می کنند. علاوه بر این سبک سازی با LSF سبب می شود تا شما بتوانید خانه هایی با طرح دلخواه و خاص خود را طراحی کنید. استفاده از سازه های فلزی و بتنی عموما طراحی را کمی با محدودیت روبرو می کنند. اما سازه LSF به علت اینکه به طور پیش ساخته و کارخانه ای است این امکان را به شما می دهد که ویلای خود را هر طور که دوست دارید طراحی کنید.

همچنین سبک سازی با LSF عموما دارای استانداردهای بین المللی است. استفاده از آن در خانه های مناطق شمالی شما را از مواجه با انواع کپک، قارچ و نم نیز دور نگه می دارد. هزینه های مربوط به نگهداری و محافظت از خانه نیز در سبک سازی با ال اس اف بسیار کم است.

قیمت سازه LSF در گیلان

با توجه به ویژگی هایی که سبک سازی با LSF دارد؛ افراد زیادی برای ساخت خانه های خود به استفاده از LSF روی آورده اند. خانه هایی که در شمال ایران ساخته می شوند به علت آب و هوای موجود در گیلان به‌سرعت دستخوش تغییرات حاصل از اکسیداسیون می شوند و همین امر هزینه های نگهداری را افزایش می دهد.

استفاده از سازه LSF در گیلان

استفاده از سازه LSF سبب می شود تا در هزینه ها صرفه جویی شود. شما برای ساخت ویلای ارزان در رشت و استان گیلان به راحتی می توانید از سازه های LSF استفاده کنید. این سازه ها از قیمت نهایی کمتری نسبت به سازه های دیگر برخوردار هستند. ویژگی ها و مزایای زیادی نیز دارند که در صورت عدم استفاده از سبک سازی با LSF از آن ها محروم خواهید شد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر به راحتی می توانید با مشاوران و متخصصان در شرکت آریو سازه ارتباط برقرار کنید. کارشناسان آریو صفر تا صد مراحل و هزینه ساخت ویلا در گیلان به روش LSF را به شما توضیح خواهد داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن