ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان و برسی شرایط آن

ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان

ساخت ویلای لوکس در شهرهای زیبای گیلان

خیلی از افرادی که قصد خرید زمین و انجام ساخت ملک در استان گیلان را دارند، از قوانین و مقررات ساخت و ساز در گیلان مطلع نیستند. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم در این نوشته به بررسی ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان بپردازیم.

قبل از اقدام برای هر کاری بهتر است از همه مسائل مربوط به آن اطلاع داشته باشیم، تا با بررسی تمامی جوانب موجود، بهترین گزینه‌ها را انتخاب نماییم. در سال های گذشته تعداد زیادی از مردم علاقمند به حوزه سرمایه‌گذاری در زمین‌های گیلان و رشت شده‌اند. مهم‌ترین نکته برای ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان، رعایت کردن مقررات و اصول ساخت و ساز براساس آخرین تغییرات در سبک‌های معماری می‌باشد.

بررسی قوانین برای ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان

بررسی قوانین برای ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان

در سال‌های اخیر خرید و فروش ملک و ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان به یکی از پرسودترین نوع سرمایه‌گذری‌ها تبدیل شده است. البته در صورت خرید زمین و اقدام به ساخت ویلا، سود این سرمایه‌گذاری بسیار بیشتر هم خواهد شد.

ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان توسط خود شخص موجب می‌شود که بنا براساس سلیقه‌ی اطرافیان و همشهریان ساخته شود و پس از اتمام نیز به همین افراد فروخته گردد. از طرفی در ساخت این بناها مصالح و متریال‌های باکیفیتی به کار می‌رود.

البته برای ساخت بنا و خرید زمین، تنها سرمایه ملاک نیست و نیاز به تخصص و تجربه برای انجام این کار می‌باشد. درنتیجه بهتر این است که از افراد متخصص و توانا در این امر کمک بگیریم و از راهنمایی‌های آنها استفاده نماییم.

استفاده از مهندسان و شرکت‌های پیمانکاری مانند شرکت آریو سازه گیل در این زمینه می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما بگذارد. با کسب این اطلاعات مفید و کاربردی می‌توانید با صرف حداقل هزینه، سود زیادی را کسب نمایید.

توجه به شرایط آب و هوایی استان گیلان

برای ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان، اولین نکته توجه به شرایط آب و هوایی منطقه است. به علت بارش زیاد سالیانه باران در شمال کشور و ساحلی بودن منطقه، این ناحیه رطوبت زیادی دارد. این دو ویژگی در ساخت و ساز شمال کشور دخیل هستند. توجه به شرایط جوی موجب ایجاد طراحی و نقشه‌ی متفاوت برای خانه‌های گیلان با قسمت‌های دیگر کشور می‌شود.

به عنوان مثال سقف خانه و ویلا در گیلان و رشت به علت بارندگی زیاد بایستی شیب‌دار و یا شیروانی باشد. در حالی که خانه‌های سایر نقاط کشور دارای سقف تهرانی هستند.

مورد دیگر موضوع رطوبت هوا است که در گیلان به دلیل هجوم نم و رطوبت زیاد موجود در هوا که به داخل ساختمان‌ها هم نفوذ می‌کند، مصالح با سرعت بیشتری پوسیده می‌گردند.

بنابراین یکی از نکات مهم در ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان، طراحی آن است. زیرا باید به صورتی باشد که رطوبت و انرژی گرمایی و سرمایی در حد متعادل در فضای خانه حفظ گردد.

مراحل ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان

برای ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان پس از انتخاب زمین مناسب درگیلان، ابتدا باید به شهرداری منطقه رفته و برای صدور مجوز ساخت استعلام گرفت و کاربری زمین را دریافت نمود. لازم به ذکر است که در شمال کشور تعداد زیادی از زمین‌ها ممنوعیت ساخت و ساز دارند و ساخت ملک در این زمین‌ها غیر قانونی می‌باشد.

گرفتن متراژ زیربنایی یکی از مهم‌ترین استعلام‌ها برای اجازه ساخت است. در شهرهای شمالی و همچنین خارج از شهر محدوده‌ی خاصی برای ساخت وجود دارد که در صورت فراتر رفتن باید خلافی پرداخت شود.

با انجام تمامی نکات گفته شده نوبت به مراجعه به دفاتر ساختمانی برای اقدام به احداث بنا می‌شود. البته می‌توان پیگیری تمامی مراحل را به شرکت‌های ساختمانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، سپرد.

این شرکت‌ها با تمامی مراحل و اقدامات موثر در جهت دریافت مجوزهای لازم آشنا بوده و می‌توانند به راحتی کارهای مراجعین خود را پیگیری نمایند. پس از دریافت مجوزهای لازم می‌توانید با کمک دفاتر مهندسی اقدام به طراحی نقشه و همچنین تهیه مصالح و متریال‌های مختلف نمایید و شروع به ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان کنید.

مناطق مختلف برای ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان

برای ساخت ویلای کوچک در رشت و گیلان میتوان مناطق مختلفی را انتخاب نمود. به عنوان مثال اگر به دنبال جایی سرسبز هستید، بخش‌های شمالی رشت به خصوص محدوده منطقه آزاد انزلی از مناطق فوق‌العاده محسوب می‌شوند.

بخش‌هایی مانند بندر کیاشهر که ارتباط نزدیکی با ساحل دارند نیز از بهترین گزینه‌های ساخت ویلا هستند. بنابراین با بررسی مناطق مختلف گیلان و کسب اطلاعات کافی می‌توانیم اقدام به ساخت ویلای مورد نظر خود نمایید.

سرمایه‌گذاری

ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان منجر به آینده‌ای روشن و سودآور خواهد شد، زیرا با افزایش جمعیت شهرها و همینطور شلوغ شدن آنها، مردم به یک طبیعت آرام برای ریلکس کردن نیاز دارند. ویلایی که براساس استانداردهای ضروری ساخته شده باشد، می‌تواند هم از نظر مالی برای صاحبین سودآور باشد و هم زمینه‌ی آسایش و آرامش را برای مردم فراهم نماید.

ساخت ویلا باید براساس اصول مهندسی پیاده‌سازی شده و دارای طراحی داخلی و خارجی مدرن و جذابی باشد. با رعایت کامل استانداردها و اصول صحیح، سطح بالایی از راحتی و آسایش برای ساکنین به وجود می‌آید.

ارزش مالی بنایی که براساس استاندارد و اصول صحیح ساخته شده، بسیار بیشتر از بنای املاکی است که در ساخت آنها استاندارهای اولیه رعایت نشده‌اند. البته شما میتوانید با استفاده از سازه سبک LSF هزینه های ساخت ویلای خود را تا حد قابل توجه ای کاهش دهید، بدون اینکه کیفیت بنای شما کاهش یابد. برای اطلاع در این خصوص می توانید به مقاله کامل و جامع قیمت و اجرای سازه LSF مراجعه کنید

مناطق مختلف برای ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان

ساخت خانه ویلایی

مهم‌ترین نکته برای ساخت هر بنایی، داشتن برنامه‌ای مناسب برای شروع است. با استفاده از طراحان و معماران، مهندسان و … می‌توان برنامه مناسبی برای ساخت ویلا ایجاد کرد. تمام مراحل ساخت ویلا به کمک افراد مختلف تهیه شده و همه مراحل به صاحب ویلا گزارش می‌گردد.

یک اصل اساسی در مهندسی نقشه‌کشی است. ساخت ویلا در یک مکان خاص انجام شده و پایه و سنگ تراشی آن نیز در آن مکان گذاشته خواهد شد. مکان پروژه توسط گچ و سیم تعیین می‌گردد. با انجام این کار می‌توان فونداسیون را طبق برنامه از قبل تهیه شده توسط مهندسان یافت. پس از تعیین محل پی، حفاری با استفاده از مهندسان انجام می‌شود و برای این امر نیز از ماشین آلات و تجهیزات حفاری استفاده می‌گردد.

در ادامه نوبت به اسکلت می‌رسد. برای انجام این مورد بهتر است از بتن با کیفیت بالا استفاده شود تا سازه دارای پایداری و طول عمر بالا گردد. در بخش‌های مختلف پی، میلگردهای قوی که از نظر ساختاری مناسب هستند، به کار می‌رود.

طراحی کلی ساختمان پس از زدن اسکلت انجام می‌شود. در زمان چیدن دیوار باید به قاب ساختمان و معابر داخلی، همچنین فضای سیستم تهویه و غیره توجه گردد. در ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان از سقف‌های شیروانی استفاده می‌شود. این سقف‌ها دارای پیچیدگی‌های خاصی هستند و باید توسط متخصصان طراحی گردند.

برای ساختن نمای ساختمان می‌توان از مواد مختلفی مانند چوب، سنگ، آجر و موارد دیگری استفاده کرد. لازم به ذکر است که سنگ در بین گزینه‌های دیگر بهترین انتخاب است، زیرا در مورد فرسایش آن هیچ نگرانی وجود ندارد. با وجود اینکه هزینه سنگ از مواد دیگر بیشتر است اما دارای عمر طولانی می‌باشد.

نقش دکوراسیون در ساخت ویلا

در ساخت ویلای کوچک در رشت و گیلان، طراحی داخلی ویلا نیز به اندازه نمای بیرونی آن دارای اهمیت بسیار زیادی است. درنتیجه برای طراحی داخلی از طراحان و معماران ماهر استفاده می‌شود. این افراد با استفاده از مهارت و تجربه‌ی خود می‌توانند طراحی منحصر به فردی را با توجه به سلیقه افراد ایجاد نمایند.

یکی دیگر از عوامل مهم در ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان، محوطه سازی است. از آنجایی که هدف از ساخت ویلا ارتباط بیشتر با طبیعت و لذت بردن از آن است، می‌توان با محوطه سازی ویلا و یا ساخت حیاط برای جدا کردن مرز ویلا از سایر زمین‌های مجاور اقدام نمود.

محوطه سازی شامل گل‌آرایی، ساخت باربیکیو، آلاچیق، ساخت استخر، نصب مجسمه و همچنین ایجاد روشنایی در محیط اطراف است. از آنجایی که ویلا محلی برای تفریح و وقت گذراندن در طبیعت است، درنتیجه ساخت آلاچیق و باربیکیو برای آن بسیار مهم می‌باشد.

استخر مکانی ایده‌آل برای شنا در روزهای گرم است. همچنین وجود استخر موجب خنک شدن هوای اطراف نیز می‌شود. درنتیجه وجود استخر مناسب در ساخت ویلای ارزان در رشت و استان گیلان از موارد مهم و ضروری خواهد بود.

ساخت خانه ویلایی

سبک‌های طراحی ویلا

در طراحی و ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان سه سبک رایج وجود دارد، که یکی از محبوب‌ترین آنها سبک کلاسیک است. زیرا این سبک ضمن زیبایی، فضایی گرم و دلپذیر را نیز به وجود می‌آورد. سبک کلاسیک کاملا منظم بوده و خبری از هرج و مرج و شلوغی در آن نیست. استفاده از مبل‌های تمیز و کرم رنگ در طراحی سبک کلاسیک رایج می‌باشد.

در صورتی که از زندگی در فضای شلوغ شهری خسته شده باشید، امکان دارد طراحی کلاسیک توجه شما را جلب نماید. همچنین رعایت تناسب در این سبک دارای اهمیت زیادی بوده و همواره از اشکال خاص و اندازه‌های ساده در آن استفاده می‌شود. بنابراین برای طراحی یک ویلای کلاسیک بایستی از طراحی و ساخت حجم‌های پیچیده پرهیز شود و از شکل‌ها و طرح‌های ساده استفاده گردد.

سبک بعدی که دارای علاقمندان زیادی نیز می‌باشد، سبک مدرن است. ساخت ویلا به روشی مدرن علاوه بر فراهم کردن فضایی زیبا، برای ساکنین آرامش و تجمل نیز به همراه دارد. بنابراین افرادی که به سبک زندگی امروزی علاقه دارند، می‌توانند برای ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان خود از سبک مدرن بهره‌ بگیرند.

می‌توان گفت تقریبا تمامی ویلاهای مدرن از اصول یکسانی پیروی می‌کنند. طرح‌های این سبک در عین سادگی از زیبایی منحصر به فردی نیز برخوردار هستند.

سبک ویلای بعدی سبک طراحی تلفیقی است که از عناصر و اجزای مختلفی برای طراحی آن استفاده می‌شود. در چنین طرح‌هایی المان‌های متفاوت از کلاسیک تا مدرن می‌توانند در کنار هم نشسته و فضای جذابی را به وجود آورند.

بررسی انواع ویلاها

در کشورهای مختلف ویلاها به سبک‌های متفاوتی ساخته می‌شوند و سازنده می‌تواند با توجه به سلیقه شخصی خود، مورد مناسبی را انتخاب نماید. ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان هم از این قاعده مستسنا نیست

از موارد مهمی که در ساخت ویلایی لوکس باید در نظر گرفت، استفاده از مواد مناسب برای طراحی است. زیرا این مواد باید در برابر رطوبت زیاد گیلان مقاوم باشند و با گذشت زمان پوسیده نشوند. درنتیجه انتخاب مواد مناسب برای نمای ویلا دارای اهمیت زیادی است. برای ساخت نما می‌توان از مواد متنوعی استفاده نمود.

نکته‌ی مهم دیگر استفاده از محتوای محلی می‌باشد. زیرا به علت سازگاری با محیط دسترسی به آنها راحت است. در طراحی باغ ویلا باید به طراحی دیوارهای آن توجه شود. استفاده از گیاهان و گلدان‌های شیک می‌تواند انتخاب مناسبی برای باغ ویلا باشد.

ساخت ویلای استخردار

در روزهای گرم و معتدل وجود استخر در ویلا فضایی زیبا را برای ساکنین آن فراهم می‌نماید. بنابراین با توجه به سلیقه شخصی، هر فردی می‌تواند در ویلای شخصی خود از وجود استخر بهره‌مند گردد. همچنین ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان به همراه استخر به محوطه سازی ویلا هم کمک می‌کند.

کارشناسان و متخصصان این حوزه با استفاده از ترفندهای خاصی می‌توانند، در ویلای شخصی شما استخر کوچک و زیبایی را طراحی نمایند.

لازم به ذکر است که مراحل ساخت ویلاهای استخردار با رعایت کامل قوانین و اصول ساخت استخر انجام می‌گردد. علاوه بر آن طراحی و تحلیل مقاومت سازه جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی آینده باید قبل از ساخت استخر توسط کارشناسان به طور دقیق و کامل صورت پذیرد.

هزینه ساخت ویلای استخردار

تعیین هزینه ویلای استخردار به عوامل مختلفی بستگی دارد. محاسبه و برآورد ساخت آن توسط پیمانکار صورت می‌گیرد. البته با انجام مشاوره‌های دقیق با کارشناسان مربوطه می‌توان با توجه به بودجه فرد اقدام به ساخت استخر نمود. البته احداث ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان به همراه استخر در تمامی نقاط استان گیلان امکان پذیر نیست

سبک‌های طراحی ویلا

طراحی فضای سبز

امروزه افرادی که در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند، همواره به دنبال موقعیتی برای دوری از فضای شلوغ شهری و پناه بردن به دامان طبیعت می‌باشند. توجه به فضای سبز در هنگام ساخت ویلا دارای اهمیت زیادی است.

ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان به اندازه خرید آن، مهم است. در ساخت ویلاهای لوکس با طراحی مدرن از بهترین مواد اولیه استفاده می‌شود. علاوه بر آن این ویلاها دارای تمامی امکانات زندگی و تفریحی نیز می‌باشند.

مهندسان شرکت آریو سازه گیل در تلاش هستند تا ساخت ویلای ارزان در رشت و استان گیلان برای راحتی شما طراحی نمایند. ساخت ویلا از موارد مهم در کشور محسوب می‌شود و علاقمندان زیادی دارد.

و در نهایت…

در جامعه‌ی امروزی که مردم روز به روز زندگی شلوغ‌تری را تجربه می‌کنند، نیاز به فضایی آرام و سرسبز که دارای امکانات رفاهی کافی باشد، بسیار احساس می‌شود، بنابراین ساخت ویلا در مناطق شمال ایران این فرصت را برای افراد بوجود می‌آورد تا در این مکان‌های زیبا و منحصر به فرد احساس طراوت و سرزندگی کنند. در صورت تمایل به ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

10 در مورد “ساخت ویلای لوکس در رشت و گیلان و برسی شرایط آن”

 1. سلام
  مقاله خیلی عالی بود، شرکت آریو سازه برای یکی از اقوام منم در شهر ماسال یه ویلا درست کردن
  واقعا از کیفیت کارشون راضی بودیم و اینکه نسبت به قیمت تمام شده کار واقعا می ارزه
  چون سازه های پیش ساخته ای که استفاده کردن کیفیت خوبی داشتند
  خواستم از همین طریق از تمامی عوامل شما تشکر کنم.

 2. علیرضا هدایتی راد

  همه افرادی که دنبال یه ویلای لوکس و ارزون می گردن کیفیت هم براشون مهمه
  چرا گاهی قیمت ویلاها خیلی بالا میره !
  خب طبیعتا یه ویلایی که هم لوکس باشه هم ارزون سخت میشه در موردش قضاوت کرد چون این دو تا با هم نمیشه !
  مگر اینکه با سازه های پیش ساخته ال اس اف
  من از سرچ گوگل با این شرکت آشنا شدم، نمونه کارهاشون رو دیدم و حضوری مراجعه کردم به دفترشون
  واقعا در برخورد اول میشه ۰ تا ۱۰۰ اتفاقی که قرار هست بیفته رو فهمید.
  وقتی در کاری صداقت و درستی باشه دیگه باقی کاراش درست میشه خودش
  کارشون واقعا عالیه از بچهای فنی کار تا تیم طراحی که چندین مرحله بهم مشاوره دادن و منو در جریان جزئیات قرار دادند
  میخواستم از این طریق از زحمات مجموعه آریو سازه تشکر کنم
  هدایتی هستم از لاهیجان

 3. سلام مقاله خوبی بود همین که شرایط اقلیمی هر منطقه رو مد نظر قرار میگیرید برای سبک و مدل ساخت و طراحی ویلاها بسیار عالیه

  1. شرکت آریو سازه گیل

   برسی شرایط محیطی برای ساخت و ساز مهمه و اگر بهش توجه نشه ممکنه باعث تخریب بنا و خسارت مالی و جانی هم بشه

 4. مقاله مفیدی بود و اینکه ایا برای رطوبت گیلان و مناطق شمالی هم راهکاری دارید ؟که به ساختمان کمتر اسیب بزنه و سازه ساختمان طوری باشه که رطوبت اثر کمی بر روی ساکنین داشته باشه در مدت اقامت در ساختمان .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
به بالای صفحه بردن